Nejzajímavější pláže v Indonésii, pár tipů na úchvatná místa

Přidat na Seznam.cz

O Indonésii se říká, že na pláž se z žádné její části nedostanete daleko. Proto se můžete těšit, že ať už se vydáte kamkoli, zakončíte svůj den příjemným lenošením u vody. Vyberte si místo, které vyhovuje vašemu vkusu a které bude ideálně vyhovovat vašim představám. Záleží jen na vás, zda to bude pláž v blízkosti letovisek, nebo pěkné opuštěné místo.

Nusa Dua, Bali

Bali je známé tím, že nabízí mnoho krásných míst podél pobřeží. To je také důvod, proč je mezi turisty tak oblíbená. Pokud si chcete dopřát něco výjimečného, vydejte se na pláž Nusa Dua. Stačí pár pohledů na toto místo, abyste si připadali jako v reklamní brožuře. Dokonalá idyla s průzračnou vodou, zlatavým pískem a krásnou přírodou je přesně to, po čem na exotické dovolené toužíte.

V tomto místě se nachází několik hotelových resortů. Některé z nich jsou určeny pro rodiny s dětmi. Stačí se však jen trochu projít a na Nusa Dua najdete i místa, kde se scházejí surfaři. Vzhledem k turistické poloze zde nabízí své služby několik cestovních kanceláří, které organizují výlety lodí na okolní ostrovy. Skvělým zážitkem je také potápění, které nabízí rozmanitý podmořský svět.

Ngurtafur, ostrov Warbal, Maluku

Není to typická pláž, jakou si obvykle představujeme. Ngurtafur ve skutečnosti začíná na ostrově Warbal, ale pak volně teče do Indického oceánu. Tvoří zde téměř dva kilometry dlouhý výběžek, který nabízí skutečný kousek plážové romantiky. Když se vydáte na procházku a najednou se ocitnete obklopeni mořem a jen v dálce zahlédnete zelený ostrov, zažijete dechberoucí zážitek, který vám pomůže znovu pochopit jedinečnost naší planety.

Warbal není obydlený a nejsou zde žádná stravovací zařízení. Navíc je vzdálen mnoho kilometrů od ostatních ostrovů, takže nabízí dokonalou romantiku a samotu. Prostě to pravé místo, pokud si chcete odpočinout od každodenních starostí. Nejsnadněji se tam dostanete z přístavu Debut, odkud na ostrov pravidelně vyplouvají lodě.

Růžová pláž, Flores, Komodo

Tradičně oblíbené jsou také pláže s neobvykle zbarveným pískem. Obzvláště oblíbené jsou růžové, kterých je na světě jen několik. Jeden z nich se nachází na ostrově Flores, který je součástí národního parku Komodo. Své jedinečné zbarvení získává díky mikroskopickým mořským živočichům, dírkovcům. Když se smísí s bílým pískem, vytvoří krásnou cukrovou barvu. Proto je také jednou z největších atrakcí v celé Indonésii.

Na ostrově jsou vynikající podmínky pro potápění a šnorchlování. Voda je tak křišťálově čistá, že někdy můžete pouhým okem spatřit větší barevné ryby. Nejlepší doba pro návštěvu Floresu je od května do září, kdy je zde nejkrásnější počasí. Soukromé výlety na ostrov se pořádají z nedaleké rybářské vesnice Labuan Bajo.

Air Manis, Sumatra

Kromě památek se jen málo pláží může pochlubit zajímavou legendou. Ari Manis podle jedné legendy založil chudý námořník. Podařilo se mu dostat na obchodní loď, kde přišel k velkému jmění. Po návratu domů se však najednou styděl za své kořeny i za matku, která mezitím tak zestárla. Když to zjistila, velmi se na něj zlobila. Proto z něj udělala loď a velkou skálu, které dodnes zdobí tento výjimečný ostrov s nádherným výhledem na západ slunce.

Kelingking, Nusa Penida

Ostrov Nusa Penida se nachází pouhých 30 minut plavby z Bali. Podle mnohých je to nejkrásnější místo na světě. Pláž Kelingking je od okolí oddělena vysokými útesy. Proto zde najdete dostatek soukromí, a pokud budete mít šťastný den, ocitnete se na pláži sami. Vede k němu strmé schodiště. Vzhledem k náročnějšímu terénu místní obyvatelé upozorňují, abyste si vzali pevnou obuv, nikoli lehké plážové žabky.

Zdroj: Dromedar