Nový španělský zákon umožní návštěvníkům Španělska žít tam a pracovat až 3 roky

Přidat na Seznam.cz

Vzhledem k nárůstu práce na dálku plánuje Španělsko zavést vízum pro digitální nomády, které jim umožní zůstat a pracovat maximálně 12 měsíců. Toto období by pak mohlo být prodlouženo až dvakrát. Začínajícím podnikatelům mohou být také poskytnuty daňové pobídky, které mají mladé podnikatele povzbudit k tomu, aby se přestěhovali někam jinam, informuje portál Euronews Travel.

Nový španělský zákon je součástí nedávno přijatého zákona o startupech. Nedostatek pracovních příležitostí na španělském venkově způsobil, že v mnoha malých městech a vesnicích ubývá obyvatel, ale zejména tyto destinace jsou více než připraveny přivítat pracovníky na dálku.

Přibližně 30 měst a vesnic po celém Španělsku se rozhodlo připojit k Nacional de Pueblos Acogedores para el Teletrabajo (neboli Národní síti pohostinných vesnic pro pracovníky na dálku), aby povzbudilo digitální nomády k návštěvě. Všechny mají méně než 5 000 obyvatel a chtějí přilákat nové obyvatele, kteří by znovu osídlili jejich ulice.

Ať už lidé zůstanou na krátkou přestávku, nebo se tato místa stanou jejich dočasným domovem. Doufají, že příliv lidí pracujících z domova pomůže oživit komunity. Místo toho, aby si pracovníci na dálku museli hledat cestu sami, nabízí jim program hostitele, který je ve městě nebo vesnici přivítá a propojí je s životem v komunitě.

Interaktivní mapu míst, která volají po digitálních nomádech, najdete na webových stránkách sítě, ale zde je kratší výběr našich oblíbených.

Genalguacil, Malaga

Tato malá vesnice v srdci údolí Genal má méně než 500 obyvatel. Stojí na svazích pohoří Sierra Bermeja nedaleko moře a její přírodní krásy si už po generace oblíbili milovníci umění.

Díky dobré kvalitě ovzduší a nízkému hlukovému zatížení je to lákavá volba pro každého, kdo chce uniknout rušnému životu ve městě. Genalguacil má optický internet a dobrý signál 4G, takže se nemusíte obávat, že byste v této odlehlé lokalitě zůstali bez spojení.

Také náklady na život ve vesnici jsou nízké a pohybují se kolem 130 eur (3208 Kč) týdně za ubytování, stravu a využívání pracovního prostoru.

Tejeda, Gran Canaria

Jediná možnost, která se nachází na Kanárských ostrovech, Tejeda je volbou pro každého, kdo chce mít zaručené teplo po celý rok.

Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 19 ºC a ročně zde spadne pouze 700 mm srážek. S celkovým počtem 1 921 obyvatel je tato vesnice rušnější než některé jiné destinace pro digitální nomády na seznamu, ale s tím souvisí i malý trh plný místních řemeslných výrobků a také více restaurací a zařízení, ze kterých si můžete vybírat.

Náklady na pobyt ve vesnici činí zhruba 240 eur (6 tis. Kč) na osobu na týden za stravu a ubytování.

San Vicente de La Sonsierra, La Rioja

Tato vesnice, která se nachází na vrcholu kopce a je obklopena vinicemi, z nichž se vyrábí některá z proslulých vín regionu Rioja, oplývá historickým kouzlem. Její křivolaké uličky vrcholí u hradu a kostela s nádherným výhledem na okolí.

V San Vicente de La Sonsierra žije jen něco málo přes 1000 obyvatel, ale to neznamená, že je odříznutá od světa. K místnímu vybavení patří zdravotní středisko, pošta, knihovna a řada obchodů. Pokud hledáte inspirativní prostředí a klidné místo pro načerpání inspirace, pak by pro vás tato severošpanělská vesnice mohla být tou pravou pracovní destinací na dálku.

Týdenní pobyt včetně nákladů na stravu a ubytování vás vyjde v průměru na 205 eur (5 tis Kč) na osobu.

Rabanales de Aliste, Zamora

Tato vesnice se nachází nedaleko hranic s Portugalskem a má méně než 500 obyvatel. Stárnoucí populace znamená, že zde vymírají jazykové tradice a s nimi i dávné příběhy o životě v této oblasti.

Je to místo pro jazykové nadšence, kteří by měli být připraveni naučit se některé místní výrazy, aby pomohli udržet tyto po generace staré zvyky při životě.

Turistické stezky a trasy pro horská kola dělají z tohoto místa dobrou volbu i pro sportovně založené digitální nomády. Region je plný přírodních krás k prozkoumání a je o něco méně kopcovitý než některé další volby na seznamu.

Pobyt zde vás vyjde zhruba na 270 eur (6 662 tis. Kč) týdně za stravu a ubytování, přičemž máte k dispozici bezplatné vzdálené pracovní místo v budově staré školy ve vesnici.

Zdroj: Euronews Travel