Ostrov Maui, perla v oceánu

Přidat na Seznam.cz

Kdo hledá různorodé pláže, najde je na havajském ostrově Maui. Ostrovu dominují pláže s nejjemnějším zlatým pískem, avšak můžete navštívit i pláže, kde najdete jemný písek bílý, černý, či dokonce červený. Tato rozmanitost ostrova láká množství turistů i celebrit z celého světa (každoročně přes 2 mil.). To zcela jistě umožnilo rychlý rozvoj služeb a infrastruktury na ostrově.

Celkově se zde nachází šest skvělých pláží. Za královnu mezi nimi domorodci považují více než 1 km dlouhou a přibližně 100 metrů širokou pláž Makena (oficiálně Oneloa či Big Beach Maui). Je zároveň největší pláží na ostrově. Moře po pár metrech od vstupu je hluboké, proto je optimální spíše pro šnorchlování a potápění. Další populární pláží je Maluaka

No nádherné pláže nejsou všechno. Vzpomeňme také teploučký průzračný oceán, s možností celoročního koupání, překrásné okolní scenérie a fascinující přírodu s vodopády. I právě proto zde můžete zažít dokonalý relax, nádherné zážitky při šnorchlování, potápění a pozorování podmořského života a korálových útesů, kde vás mimo jiné zaujmou pestrobarevné korálové ryby. K atrakcím patří také mořské želvy.

Pokud si chcete vychutnat nádherný východ slunce, zkuste to udělat na vrcholu sopky Haleakala. Návštěvníky jistě potěší fakt, že jde o spící sopku, která však výrazně ovlivňuje počasí na ostrově.

Ostrov Maui potěší i milovníky golfu, protože na jižním pobřeží ostrova se nacházejí skvěle udržované golfová hřiště. Když už budete na Maui, pravděpodobně nevynecháte ani zajímavé městečko Lahaina, přezdívané jako městečko líbánek. Představuje ho vlastně dlouhá ulice s obchody nabízející suvenýry, či restaurace s typickou Hawajskou hudbou.

Zdroj foto: Maui/ Unsplash.com