Ostrov panenek není žádný dětský ráj, ale horor

Přidat na Seznam.cz

Ačkoliv zní ostrov panenek jako místo, kde se všechny malé holčičky budou cítit jako v ráji, opak je pravdou. Na tohle místo děti nepatří. A dokonce i dospělí by měli také radši zůstat doma!

Isla de las Muñecas

Isla de las Muñecas, jinak známý jako ostrov panenek, je ostrov ležící pouhých třicet kilometrů od Mexico City. Každý rok sem přijíždějí turisté, aby viděli panenky nabodnuté nebo pověšené na strom. Už jen to, že na stomě vidíte jednu panenku, dokáže nahnat strach. Co ale říkáte na les plný panenek a jejich částí, které vidíte na (téměř) každém stromě? To je pro mnohé noční můra. Kdo je sem ale dal?

Pro klid její duše

Ostrov sice vypadá jako hororové místo, to nejděsivější se ale skrývá za jeho příběhem. Ten vypráví o správci ostrova, o muži jménem Julian Santana Barrera, který před desítkami let našel na hladině vody nehybné dívčí tělo. Ať se snažil sebevíc, děvče zachránit nedokázal. Následně ale ve vodě uviděl ještě něco – dívčinu panenku. Nakonec se rozhodl, pro klid dívčiny duše, panenku pověsit na strom. Byl to ale dobrý nápad?

Jedna duše následuje druhou

Julian možná ulevil duši malé holčičky, toho si ale zřejmně všimly duše dalších zemřelých. Synovec Juliana, Rogelio Sanchez Santana, se o mnoho let později svěřil s tím, že jeho strýce začali navštěvovat duchové pravidelně. Julian se ale rozhodl tomuto problému čelit – začal vystavovat více a více panenek. To vedlo k tomu, že se z ostrova stalo děsivé a hororové místo.

To ale není to nejhorší – svědci totiž tvrdí, že slyšeli panenky, jak si mezi sebou šeptají.

Byl snad Julian propojený s duší dívenky?

Že nalezení mrtvého děvčete, a následné vystavování panenek, změnilo Julianovi život, o tom není pochyb. Byl snad ale Julian propojen s duší dívenky? Znamenalo to něco víc, než jen náhodu? Julian Santana Barrera byl totiž nalezen mrtvý na přesně tom stejném místě, kde vylovil z vody tělo zesnulé holčičky. Co je ještě záhadnější, je fakt, že nikdo neví, co se stalo.

zdroj: prozeny, denik, stoplusjednicka