Pláž Jumeirah v SAE pro vaši pohodu

Přidat na Seznam.cz

V překrásné rezidenční čtvrti, cca 40 km od centra Dubaje, ve Spojených arabských emirátech, se rozprostírá několika kilometrová široká pláž Jumeirah, která se považuje za jednu z nejkrásnějších pláží světa. Jelikož lokalitě dominují luxusní hotely, z nichž pravděpodobně nejznámější je 321 metrů vysoký hotel ve tvaru plachetnice – Burj Al Arab, je tato pláž považována i za jednu z nejluxusnějších pláží na světě.

Unsplash.com

Není se proto čemu divit, že na této skvělé pláži absentují otravní prodejci suvenýrů, kteří jsou typičtí pro některé jiné dovolenkové, převážně arabské, destinace jako Egypt a ještě více Tunisko.

Jumeirah Beach je kouzelnou veřejnou pláží s bílým pískem, která je lemována palmami. Je vhodnou pláží i pro rodiny s dětmi, vzhledem k mírnému spádu vstupu do vody. Moře je přitom teplé a dokonale průzračné.

Pokud toužíte po větší zábavě, navštivte nedaleký populární aquapark Wild Wadi. Můžete se těšit na množství zábavy a adrenalinových atrakcí. K nim patří například vyhřívané, ale i chlazené bazény, bazény s umělými vlnami, skluzavky a tobogány. Např. tobogán Jumeirah Sceirah Switchback je vysoký až úctyhodných 33 metrů, a tudíž garantuje skvělou rychlost kluzu, která se může pohybovat až na úrovni 80 km / h.

Závěrem rada: termín návštěvy lokality si vyberte spíše během zimních měsíců, protože v létě teploty dosahují poměrně extrémní hodnoty.

Zdroj foto: Jumeirah/ Unsplash.com