Pláže i noční život: Indická Goa je rájem levného alkoholu a nočního života

Přidat na Seznam.cz

Goa leží na západním pobřeží a je nejmenším indickým státem, který se nepodobá žádnému jinému a je známý svými nekonečnými plážemi, hvězdným nočním životem, mořskými plody a architekturou zapsanou na seznamu světového dědictví, jak píše server Holidify.

Goa leží v regionu Konkan. Zdaleka není jen rájem turistů nebo plážovým útočištěm. Uvolněnost na Goa přitahuje indické turisty i zahraniční turisty.

Goané jsou k turistům poměrně přátelští a během roku slaví mnoho svátků, z nichž nejznámější jsou Nový rok a Goa karneval. Zatímco mořské plody jsou vynikající, Goa má také jeden z nejlepších nočních životů v Indii s krásnými bary, plážovými chatkami, elegantními kavárnami a mnoha kluby a diskotékami. Díky nižším cenám alkoholu ve státě je Goa skvělá i pro mladší turisty s relativně útlejšími kapsami.

Těm z nás, kteří si věčně pletou severní a jižní Goa, by mohlo pomoci toto, že stát Goa se dělí na severní a jižní Goa. Zatímco severní Goa je centrem nočního života, kde se nacházejí všechny turistické pláže, bleší trhy a plážové chatrče, jižní Goa je zemí luxusních resortů a pohodové plážové atmosféry.

Vzhledem k tomu, že toto území bylo téměř 450 let portugalským územím, není portugalská architektura nikde tak rozšířená jako v Goa, navštivte některý z mnoha bělostných kostelů, rozpadajících se pevností nebo velkolepých chrámů. Žluté domy s fialovými dveřmi, okrově zbarvená sídla a okna z oyesterských mušlí dotvářejí kalieodskop goanské architektury.

Panjim, hlavní město nacházející se v centru, má výhled na klidnou řeku Mandovi, kde kotví proslulá plovoucí kasina . Centrum je dobře propojeno mezinárodním letištěm a silnice a vlaky vedou ze severní do jižní části Goa. Díky pobřeží, které se táhne v délce více než 100 kilometrů, má Goa nádherné pláže. Zatímco Baga a Calangute jsou oblíbenější mezi indickými rodinnými návštěvníky, Anjuna a Arambol přitahují mnoho zahraničních turistů. Pláže v jižní části Goa jsou relativně méně prozkoumané, ale některé z nich, jako Agonda a Palolem, jsou krásnější.

Zdroj: holidify