Podvodní sochařský park Grenada: Jeden z 25 divů světa

Přidat na Seznam.cz

Grenada je sama o sobě velkolepým místem k návštěvě, s krásnou přírodou, členitým a pozoruhodným terénem. Ale nikde jinde v Karibiku nenajdete takovou podmořskou atrakci, jako je podvodní sochařský park Grenada.

Podvodní sochařský park

Na základě toho co vidíte a atmosféry, která v tomto parku je, si můžete myslet, že sochy zde stojí celá staletí, třeba už od starověku. Není tomu tak, protože park byl poprvé postaven v roce 2006. Sochy jsou postaveny z betonu a oceli a některé váží až 15 tun. Sochy, kterých je celkem 75, lákají potápěče, a dokonce i turisty, kteří sem podnikají výlety díky lodím se skleněným dnem. Protože některé sochy jsou relativně blízko hladiny, je možné je vidět i bez potápění, píše web Sandals.

Sochy jsou asi 3-5 metrů pod vodou a tvoří první podvodní sochařský park na světě. Jejich autorem je britský sochař Jason Taylor, a svým dílem pokryl plochu 800 metrů, píše Siachen Studios. „Oceán je ten nejneuvěřitelnější výstavní prostor, jaký si umělec může přát,“ těmito slovy popsal umělec své podmořské dílo.

Jeden z 25 divů světa

Park byl široce uznáván jako první svého druhu, a dokonce, jak píše web Uderwater Sculpture, byl uveden jako jeden z 25 divů světa National Geographic. Zátoka Molinere, kde park stojí, utrpěla značné škody způsobené hurikánem Ivan v roce 2004 a umístění těchto umělých struktur poskytlo novou základnu pro rozmnožování mořského života. Dlouhotrvající a pH neutrální cement nabízí stabilní a trvalou platformu, která je texturovaná tak, aby umožnila korálovým polypům přichytit se k sochám.

zdroj: Siachen Studios, Sandals, Uderwater Sculpture