Salesforce Park v centru San Francisca: Dvacet metrů nad chodníkem na vás čeká i prehistorická zahrada

Přidat na Seznam.cz

Málokdo by v Americe, respektive ve Spojených státech, čekal místo plné přírody, exotických rostlin a unikátních stromů. San Francisco je snad jediným městem, kde takové místo najdete, a to konkrétně 20 metrů nad chodníkem.

Unikátní park uprostřed San Francisca

Salesforce Park v centru San Francisca se nachází na vrcholu přestupní stanice Salesforce Transit Center. Jedná se o plochu o rozloze pět a půl hektaru, která je tvořena zvlněnými loukami a pečlivě upravenou, klimaticky harmonickou vegetací odolnou vůči suchu, píše deník New Yorker. Zajímavé na něm zejména je, že se nachází více než 20 metrů nad chodníkem.

Od prehistorie do exotiky

Park obsahuje prehistorickou zahradu cykasů, kapradin a borovic, i záhony věnované rostlinám z Chile, Jižní Afriky a Austrálie. Konkrétně zde najdete 13 jedinečných ekosystémů, píše web Salesforce Transit Center. V nich roste 600 stromů a 16 000 rostlin, které křižuje zakřivená pěší stezka lemovaná lavičkami a obklopená travnatou plochou.

Kromě rostlin zde najdete i atrakce

Hlavní náměstí Salesforce Parku má okulus obklopený bambusovým hájem. Nachází se zde také skleněná podlaha, která je největší svého druhu v USA, píše web SFTravel. Další atrakcí je amfiteátr, který se nachází na západním konci parku a pojme až 1 000 lidí. Nechybí ani dětský koutek, fontány, a umělecké instalace.

zdroj: SFTravel, Salesforce Transit Center, New Yorker