Sedmibarevné země na Mauriciu jsou vzácnou geologickou zvláštností, která dokazuje, že hnědá není zdaleka jedinou barvou hlíny
Tyto psychedelické duny, obklopené lesem a rozprostírající se v sedmi odlišných barvách (červená, hnědá, fialová, zelená, modrá, fialová a žlutá), vznikly díky vzácnému soutoku sopečné činnosti, která spojila řadu různých prvků. s jejich vlastním výrazným odstínem. Odvalující se barevné pruhy jsou způsobeny zvláštním jevem, při kterém se různé částice písku zdánlivě zázračně usazují a vytvářejí skvrny červeného železa nebo modrého hliníku.
Mauricius, ostrovní země v Indickém oceánu, ležící u východního pobřeží Afriky. Fyziograficky je součástí Maskarénských ostrovů. Hlavním městem je Port Louis. Ostrov Mauritius je vulkanického původu a je téměř celý obklopen korálovými útesy. Severní část je rovina, která se zvedá do centrální náhorní plošiny s různou nadmořskou výškou od asi 270 až 730 metrů nad hladinou moře. Plošina je ohraničena malými horami, které mohly tvořit okraj starověké sopky; nejvyšší bod 828 metrů] je Piton de la Petite Rivière Noire na jihozápadě, uvádí atlasobscura.
Dvě hlavní řeky, Grand River South East a Black River, jsou primárními zdroji vodní energie. Jezero Vacoas, jedna z hlavních nádrží, je hlavním zdrojem vody, uvádí britannica.
Dalším zvláštním rysem dun je, že se nezdá, že by erodovaly, a to i přes silné a časté deště na Mauriciu. Přírodní krása místa přilákala zdravý turistický ruch a na ochranu písku byl postaven dřevěný plot, ale nic nemůže ochránit oči návštěvníků před nápadnými barvami na displeji, uvádí housebeautiful.
zdroj: atlasobscura, britannica, housebeautiful