Seriál Hra o trůny: Nejznámější lokace najdete především v Evropě

Přidat na Seznam.cz

Pokud patříte mezi fanoušky seriálu Hra o trůny, možná vás bude zajímat, kde se tento populární seriál natáčel. Ty nejznámější seriálové lokace najdete i v Evropě, a některé opravdu nejsou tak daleko.

Královo přístaviště

Královo přístaviště je snad nejdůležitější seriálovou lokací, a to napříč sériemi. Kde ale toto významné město najdete? Podle webu Bored Panda je seriálové Královo přístaviště ve skutečnosti Dubrovník, tedy město v Chorvatsku, což od České republiky opravdu není tak daleko.

Zimohrad

Zimohrad, tedy sídlo Starků, je jedním z prvních hradů, které v seriálu vidíme. Z tento hrad ve skutečnosti existuje, a opravdu se nejedná o kulisy. Toto sídlo najdete v Severním Irsku, kde nese název Castle Ward, a kde stojí už od 18. století, píše web Travellers World Wide.

Za Zdí

Scény za Zdí byly natočeny na různých místech po celém Islandu, zejména na ledovci Myrdalsjokull, sopce Hverfjall a ledovci Vatnajökull. A pokud jde o slavnou scénu, kdy Daenerys zachrání Jona a další před Nočním králem, jde ve skutečnosti o horu a vodopád Kirkjufella na Islandu, píše web Travel Leisure.

Svobodné města Braavos

Architektura a historické budovy Chorvatska dělají z této východoevropské destinace ideální místo pro reprezentaci (nejen) Svobodného města Braavos. Proto se také město Šibenik stalo dokonalou lokací pro natáčení, píše web Travellers World Wide. Zdá se, že Chorvatsko, tedy země, kam tolik Čechů jezdí na dovolenou, je vlastně podstatná část Západozemí.

zdroj: Travellers World Wide, Bored Panda, Travel Leisure