Sicílie: Mafie a krása v jednom

Přidat na Seznam.cz

Itálie je bohatá na ostrovy. Sice se nemůže rovnat s takovými giganty jako je Finsko, kterému patří přibližně 100 tisíc ostrovů či Řecko, které má na svém území přibližně 6000 ostrovů, stále se má čím pochlubit.

Zemi na Apeninském poloostrově patří přibližně 400 ostrovů, ale kdybyste měli vybrat jeden nejkrásnější, měli byste co dělat dokonce života. Pokud byste se zeptali Italů, který je podle nich nejkrásnější, je téměř jisté, že často by se v jejich odpovědích objevovala Sicílie.

Mafiánský ostrov
Hlavním městem Sicílie je město Palermo, to je známé i díky své mafii. Jistě si pamatujete na hru „městečko Palermo“, která se hrávala na letních táborech či v družinách. A je to oprávněné, protože právě na tomto ostrově vznikla nejznámější italská mafie – Cosa Nostra. Dnes se však podle místních mafie přesunula do politiky, a tak se turisté mohou na Sicílii cítit bezpečně.

Největší ostrov ve Středozemním moři
Sicílie je největším ostrovem ve Středozemním moři a také Itálie. S okolními ostrůvky tvoří jeden z mála autonomních italských regionů. Cítíte tu vliv i jiných národností, hlavně řecké a arabské. Místní dosud mají vlastní dialekt, který je jako kdyby mixem italštiny a řečtiny. Řecko zde cítíte na každém kroku, protože jedinečná architektura z Peloponézeskeho ostrova zde má významné místo. O čem se přesvědčíte nejen v Palermu, ale i v menších městečkách. Mezi ty nejoblíbenější patří Trapani, do kterého létá nízkonákladová letecká společnost Ryanair přímo z Prahy. Takže pokud si chcete užít dovolenou v Itálii, na Sicílii máte jedinečnou šanci.

A nesmí chybět také na vašich cestách po Sicílii Street Food. Pár ochutnávek vám můžeme dát.