Socha Krista Spasitele: Symbol Rio de Janeira a Brazílie, jeden ze sedmi divů světa

Přidat na Seznam.cz

Téměř každý zná jméno Kristus Spasitel, ale pravděpodobně si neuvědomuje příběh a další fascinující detaily. Jednou z mnoha věcí, které pomník Krista Spasitele představuje, je křesťanská víra v Brazílii. Katolický kněz navrhl začlenit do městského designu náboženský znak.

Kristus váží 635 tun

Nachází se nad horou Corcovado a má celkovou hmotnost zhruba 635 tun. Je odtud nádherný výhled na Rio de Janeiro. Po dlouhou dobu lidé na celém světě vzhlíželi k této soše jako k reprezentaci křesťanství. Socha Krista Spasitele dlouho reprezentuje Rio de Janeiro a Brazílii jako celek. Jeden z nových sedmi divů světa.

Socha Krista Spasitele v džungli Tijuca v Riu de Janeiru může vypadat, jako by tam byla postavena, ale ve skutečnosti tomu tak nebylo. Designér sochy, Heitor da Silva Costa, je brazilský inženýr. Sochu vytvořil francouzský umělec Paul Landowski. Socha, vyrobená po částech a přivezená do Brazílie, byla jeho výtvorem. Když dorazili do Brazílie, sestavili je muž jménem Heitor da Silva Costa, brazilský inženýr, a muž jménem Albert Caquot, francouzský inženýr.

Dokončení sochy trvalo devět let od jejího početí do jejího odhalení. Začátek v roce 1922, stavba pokračovala až do roku 1931. Přibližně 250 000 dolarů bylo vynaloženo na projekt. Slavnostní otevření se konalo v říjnu 1931. Stavba pomníku byla vzhledem k velikosti a umístění zdlouhavým procesem. Na vrcholu hory Corcovado bylo hodně zarostlého porostu, který musel být odklizen. Kristus stojí i přes dlouhou dobu výstavby již více než 89 let.

zdroj: thetravel, britannica, enjoytravel