Statek Pohádka: Ne až tak docela pohádkové místo!

Přidat na Seznam.cz

Statek Pohádka se, alespoň svým jménem, zdá být místem, kde vládne klid a pohoda. Pohádka ale není tak pohádková, jak se zdá! Troufáte si na statek, který proslavil vrah?

Statek Pohádka

V obci Čachrov leží osamocený statek, daleko od všeho ostatního. Původně byl součástí usedlosti Christlhof, kterou už od 16. století vlastnila rodina Pangerlových. A právě zde začíná celá záhada tohoto místa. Když v roce 1828 shořela polovina nedalekého Strážova, žena, která byla obviněna z čarodějnictví a tedy i ze zapálení města, byla zlynčována. Ještě před svou smrtí ale proklela nejen tento statek, ale i jeho majitele. A od té doby postihlo rodinu Pangerlových velké neštěstí.

Majitelé

Po prokletí byl syn Pangerlových, konkrétně na konci 2. světové války, zastřelen přímo na statku. Od roku 1947 se pak na statku začali střídat různí majitelé, přičemž žádný z nich zde dlouho nevydržel. Podle pověsti měli dokonce jedni z nájemníků, matka a děti, utéct do lesa, a otec se měl na statku oběsit. Jiní zde nemohli klidně spát, měli noční můry, a také se traduje, že kdo zde přespí, zemře.

Nejslavnější obyvatel statku

Snad nejslavnějším obyvatelem tohoto místa byl Ivan Roubal, který zároveň toto místo proslavil. Statek si pronajal v roce 1991 a začal zde chovat prasata, drůbež a další zvířata. Zajímavé ale je, že tento muž byl obviněn hned z 5 vražd, přičemž svému synovi měl říct, že své oběti nalákal na svůj statek, kde je zabil a následně je předhodil prasatům, aby je sežrala. Pravdu se zřejmě nikdy nedozvíme, protože žádné pozůstatky těl se na Pohádce nenašly a syn Roubala u soudu vše popřel.

zdroj: citdoma, novinky, ct24