Stezka Cuilcagh Boardwalk neboli Schody do nebe. Vedou až k irské historii

Přidat na Seznam.cz

Stezka Cuilcagh Boardwalk je přímo dokonalé místo pro ty, co chtějí podniknout dlouhou procházku. Stezce se právem přezdívá „Schody do nebe“. Dovede až na vrchol hory, kde na vlastní oči uvidíte i kousek irské historie.

Stezka Cuilcagh Boardwalk

Po kolejích, promenádě a schodišti se táhne stezka Cuilcagh Boardwalk, kterou najdete v severním Irsku. Abyste se dostali až na vrchol stezky, budete muset překonat strmé stoupání i okolní nížiny, odkud uvidíte i plochý hřeben hory Cuilcagh, píše Walk Ni. Po 4 kilometrech ale začíná výstup na horu.

Výstup není pro slabé povahy

Úchvatné výhledy, úžasná geologie, nádherná divoká příroda a poutavá archeologie, to všechno na vás čeká na 33 kilometrů dlouhé trase, zakončené strmým schodištěm vedoucím na horu Cuilcagh, píše Cuilcagh Lakelands. Nemusíte se ale bát, cesta vede po úseku prkenného chodníku, který zároveň chrání citlivé rašeliniště pod ním.

Schody do nebe končí u starobylé mohyly

Jakmile překonáte strné schody, dostanete se na vrchol hory Cuilcagh, a budete ve výšce ve výšce 665 m n. m., píše Marble Arch Caves. Právě zde na vás čeká mohyla z doby bronzové, tedy z dob 2 500 – 500 let př. n. l. Dejte si ale pozor na každý krok – stezka je úmyslně postavena tak, aby nebylo narušeno okolí, proto choďte vždy pouze po připravených prknech. Hlavním cílem je totiž zachovat krásu okolní přírody i pro budoucí generace.

zdroj: Cuilcagh Lakelands, Marble Arch Caves, Walk Ni