Svět jako na dlani. Přesně takový výhled vám umožní jen dva mosty na světě!

Přidat na Seznam.cz

Vidět svět doslova jako na dlani je něco, co vám umožní jen dvě místa na světe. Obojí jsou mosty, které podpírají obrovské ruce. Z vysoko postavených mostů pak máte opravdu příležitost vidět svět jako na dlani!

Golden Bridge ve Vietnamu

Zlatý most v Ba Na Hills v Da Nangu, tedy ve středním Vietnamu, je jedním z nejčastěji navštěvovaných míst této země. S výškou přibližně 1400 metrů nad mořem vám dá příležitost prohlédnout si okolní krajinu, vše navíc uvidíte doslova jako na dlani. 150 metrů dlouhý most totiž podpírají dvě obří ruce, které připomínají mladou ženu zvedající pruh hedvábí přes horský les. Obzvláště v mlze pak celý výhled vypadá jako z pohádky.

Největší Buddhova ruka na světě

Guinessův rekord jako „největší ruka Buddhy na světě“ drží most v Číně. Zatímco si mnozí mysleli, že Vietnam je jediné místo, kde můžete vidět unikátní most podpíraný rukou, Čína vytvořila vlastní. V jihovýchodní Číně ve Fujian stojí 99 metrů dlouhý most, oproti vietnamské variantě je ale podpírán pouze jednou rukou. Most byl navržen jako obří Buddhova ruka, která se majestátně vyjímá v přírodě. To je přinejmenším zajímavý odkaz na buddhismus, tedy velmi rozšířené náboženství (nejen) v Asii.

Buddhismus

Buddhismus patří mezi nejrozšířenější náboženství vůbec, a není se ani čemu divit. Jen v Číně je podle deníku Time 245 milionů buddhistů. Těsně za Čínou jsou ale i další asijské země, včetně Japonska, Taiwanu nebo výše zmiňovaného Vietnamu.

zdroj: worlddata, time, hellovpop, xinhuanet