The Rock Restaurant na Zanzibaru: Restaurace postavená na kameni uprostřed oceánu je jedním z nejromantičtějších míst

Přidat na Seznam.cz

V životě jsou místa, která si dokážete jen představit, místa, která jsou tak fantastická, že stěží uvěříte, že existují. A jedním takovým místem je The Rock Restaurant na Zanzibaru. Tato restaurace byla postavena uprostřed Indického oceánu.

Jedna z nejromantičtějších restaurací

Jen kousek od pláže Michanwi Pingwe leží stará rybářská chata, která je dnes známá jako „The Rock“. Je to jedna z nejromantičtějších restaurací na ostrově Zanzibar. V roce 2010 byla tato skalní formace přeměněna italskými podnikateli na jedno z nejoblíbenějších míst v zemi, píše web My Best Place. Tato nádherná skála uprostřed Indického oceánu je zcela obklopena vodou a je přístupná díky malé písečné stezce při odlivu. Když se zvednou odpolední přílivy, do restaurace se dostanete pouze lodí.

The Rock má velmi málo stolů s maximální kapacitou 30 – 40 míst, s výhledem na úchvatný výhled. Návštěvníci sem přicházejí, aby se ponořili do naprosté relaxace v okouzlující a romantické atmosféře, která ožívá při západu slunce. Netřeba dodávat, že tato restaurace se specializuje na mořské plody, píše web Anne Cohen Writes.

Historie této zvláštní restaurace

Šílená restaurace posazená na vrcholu masivní skály uprostřed oceánu má obrovský úspěch. Rock Restaurant Zanzibar vznikl v roce 2010. Do té doby to byla jen jakákoli jiná rybářská základna, kterou rybáři z Michamvi využívali k podnikání. Přírodní prostředí je zachováno a dokonce vylepšeno. Bez ohledu na to, jaký název restauraci dáte, je to jeden z nejunikátnějších kulinářských zážitků, jaké kdy zažijete, píše web Further Africa.

zdroj: Anne Cohen Writes, My Best Place, Further Africa