Tokyo Tower: Kdysi nejvyšší ocelová věž na světě, která o 3 metry přesáhla Eiffelovu věž

Přidat na Seznam.cz

Tokyo Tower, symbol poválečného znovuzrození Japonska jako hlavní ekonomické velmoci, byla nejvyšší stavbou v zemi. Tokyo Tower je téměř totožná se symbolem Francie, a navíc je překvapivě o 3 metry vyšší než konkurenční Eiffelova věž.

Tokyo Tower

Tokyo Tower byla nejvyšší stavbou v zemi od svého dokončení v roce 1958 až do roku 2012, kdy ji překonal mrakodrap Tokyo Skytree. Kromě toho, že je Tokyo Tower oblíbeným turistickým místem, slouží jako vysílací anténa. V budově na úpatí věže, známé jako Foot Town, můžete najít výběr obchodů a restaurací, stejně jako zábavní e-sportovní komplex, různé interaktivní hry a e-sportovní aktivity, píše web Japan Guide.

Tokyo Tower je vyrobena ze 4 000 tun oceli. Aby byla konstrukce dobře viditelná pro letecký provoz, je každých 5 let natřena 28 000 litry barvy. Věž je nejznámějším orientačním bodem v Tokiu, ve dne vyniká svými červenobílými barvami a v noci je krásně nasvícená – v létě zářivě bílá a v zimě hřejivě oranžová. Celá konstrukce má 333 metrů, a přesahuje tak i Eiffelovu věž, uvádí web KLM.

Tokijská věž a Eiffelova věž

Se svými 333 metry se Tokyo Tower řadí mezi nejvyšší kovové věže na světě. Je však mnohem lehčí s hmotností čtyř tisíc tun ve srovnání s deseti tisíci tunami jejího pařížského protějšku. Tokijská věž byla navržená architektem Tachu Naitem, který se zjevně inspiroval pařížskou Eiffelovou věží. Její konstrukce má ale poskytnout lepší odolnost proti zemětřesení, což je samozřejmě klíčový problém japonských budov, zejména velmi vysokých, píše Kanpai Japan.

zdroj: Japan Guide, KLM, Kanpai Japan