Top 5 míst k návštěvě v Kambodži

Přidat na Seznam.cz

Když se rozhodnete cestovat do Kambodži, pravděpodobně už máte představu o tom, co byste chtěli navštívit. Některá místa jsou celosvětově známá a některá jste pravděpodobně našli náhodně. Jen abyste nevynechali některá z nejlepších míst, vytvořili jsme pro vás seznam co vidět.

I když má každý jiné preference, nezapomeňte si tato místa přidat na seznam míst, která byste v Kambodži chtěli navštívit!

Angkor Wat

Je to jasná volba, ale musíme ji zmínit! Bude to nejen jedno z nejúchvatnějších míst, které uvidíte v Kambodži, ale také za celý svůj život. Chrám byl postaven ve 12. století a jeho prvky a úroveň detailů jsou dodnes nepřekonané. Pokud je to možné, doporučujeme pořídit si třídenní vstupenku, abyste si krásu a velkolepost Angkor Watu skutečně vychutnali!

Phnom Kulen

Phnom Kulen je považován za nejposvátnější horu v zemi. Lidé navštěvují obrovskou sochu ležícího Buddhy na jejím vrcholu, aby se mohli pomodlit a přinést oběti. Kromě toho, že je zajímavá tím, že umožňuje nahlédnout do modlitebních rituálů místních obyvatel, má neuvěřitelné přírodní krásy. Úchvatnou džungli a vodopády, které možná poznáte z filmu Lara Croft: Tomb Raider!

Phnompenh

Největší město Kambodže je všechno, jen ne nudné. Pulzující město je plné atrakcí a zábavných zážitků. Využijte jeho tři řeky a vydejte se na plavbu lodí. Navštivte Národní muzeum a Královský palác. Nebo se prostě vmísit mezi místní obyvatele a následovat je na trhy, do vzdálených restaurací a obchodů!

Sihanoukville

Sihanoukville je známé jako místo, kde se pořádají večírky, a je toho i mnohem víc. Tento písečný pobřežní ráj vám umožní odpočívat a relaxovat i užívat si skvělého nočního života. Přes den se můžete věnovat surfování nebo jízdě na kajaku, nebo si jen tak sednout a kochat se krajinou. Zdánlivě nekonečný soubor bambusových bungalovů a bílý písek z něj dělají jedno z nejkrásnějších míst pro dovolenou v Kambodži!

Tonlé Sap

Tento velký sladkovodní rybník a jeho plovoucí vesnice jsou kambodžskými Benátkami! Restaurace, obchody i soukromé domy jsou tvořeny plovoucími domy. Nabízí se zde řada výletů, které vás seznámí se zajímavým životním stylem obyvatel vesnice. Je to ideální místo, pokud hledáte klid a dobré místo pro pozorování západů slunce!

Zdroj: Nomadasaurus