TOP 8 nejnebezpečnějších silnic na světě, které prostě nemůžete minout

Přidat na Seznam.cz

Řízení auta bývá poněkud monotónní, zejména když jezdíte den co den po stejných trasách. Existuje spousta silnic, které mnozí z nás ještě neobjevili, a adrenalin, který nabízejí, je činí obzvláště vzrušujícími. Některé z nejnebezpečnějších silnic na světě jsou ale nesjízdné.

Carretera a los Yungas (Bolívie)

Tato bolivijská silnice, místně známá jako „cesta smrti“, je dlouhá 80 km a mnozí ji považují za nejnebezpečnější silnici na světě. To však nebrání mnoha milovníkům adrenalinu, aby se vydali na cestu, která odděluje hlavní město Bolívie La Paz a Coroico v oblasti Yungas.

Tunel Guoliang (Čína)

Tunel se nachází v pohoří Taihang v čínské provincii Henan a patří k nejznámějším na světě. Tuto silnici vybudovali místní obyvatelé na počátku 70. let, ale přístup do tohoto městečka umožnila až o 7 let později.

Úzké schody na úbočí hory nahradila 1,2 km dlouhou silnicí a tunelem, který prochází skrz horu.

Karakorumská dálnice (Pákistán)

Tato silnice je ve výšce 4693 m n. m. a je známá jako nejvýše položená asfaltová silnice. Tvoří součást Hedvábné stezky a je známá svou dlouhou trasou přes pohoří, mezi horami a ledovci. Díky působivé krajině podél trasy se stala významnou turistickou atrakcí a spojuje hlavní město Pákistánu s Čínou.

Dálnice Jamese W. Daltona (Aljaška, USA)

Nejhorší noční můrou řidiče v této části světa jsou extrémní polární povětrnostní podmínky. Led, mlha a sněhové bouře jsou zde běžným jevem, který z této silnice činí jednu z nejnebezpečnějších silnic na světě. Na této trase se nacházejí pouze tři města, a protože jsou zde velmi náročné podmínky, měli byste si vždy vzít zásoby a teplé oblečení, protože je pravděpodobné, že uvíznete uprostřed ničeho.

Běžně se jí říká dálnice Jamese W. Daltona, ale její oficiální název je Alaska Route 11. Shodou okolností se táhne v délce 666 km od vnitrozemí státu Aljaška téměř až k Severnímu ledovému oceánu.

Skippers Canyon (Nový Zéland)

V Oceánii se nachází také několik velmi nebezpečných silnic. Skippers Canyon je skutečně jedinečný a vyznačuje se mnoha kopci a nezpevněnými úseky. Tato silnice byla postavena na konci 19. století, aby pomohla těm, kteří se vydali hledat zlato na horské svahy.

Kaňonem vede velmi úzká nezpevněná cesta plná ostrých zatáček. Určitě vám vyrazí dech.

El Caracol (Chile-Argentina)

Tato silnice se nachází v andských horách, dosahuje výšky téměř 3900 m a spojuje Argentinu a Chile.

Je známá jako Ruta del Caracol nebo Paso de Los Libertadores. Najdete na ní několik ostrých zatáček, zejména na chilské straně, a je obzvláště nebezpečná kvůli těžkým nákladním automobilům, které po ní jezdí, což z ní činí jednu z nejnebezpečnějších silnic na světě.

Průsmyk Rohtang (Indie)

Tato silnice je stále ve výstavbě a její délka se odhaduje na 8 km. Tato velkolepá cesta se nachází v himálajských horách a je známá tím, že je jedním z nejdelších tunelů v Indii. Díky své úchvatné krajině přitahuje velké množství turistů. Prochází lesy, horami a ledovci. Tato cesta přes jedno z nejvyšších indických pohoří představuje velkolepé dobrodružství. Je to bezpochyby jedna z nejnebezpečnějších silnic na světě.

Passage du Gois (Francie)

Tato silnice se nachází v oblasti Vandea, měří 4,5 km a spojuje ostrov Noirmoutier s Francií. Je známá tím, že vede přes Atlantský oceán, takže ji obvykle zakrývá voda. Je přístupná jen několik hodin denně, protože je závislá na přílivu a odlivu, a je velmi známá tím, že byla součástí trasy Tour de France v roce 1999.

Při návštěvě ostrova Noirmoutier nezapomeňte, že přístup na něj závisí na přílivu a odlivu. Pokud budete mít štěstí, budete ho moci využívat jen 3 hodiny.

Zdroj: Exoticca