Turks and Caicos je ráj exotiky a odpočinku

Přidat na Seznam.cz

V Karibiku leží mnoho krásných větších či menších ostrovů. K těm nejzajímavějším patří panenské ostrovy Turks a Caicos, kde se rozprostírá jedna z nejkrásnějších pláží na světě – pláž Grace Bay, přezdívaná také jako perla Karibiku.

Bílý jemňoučký písek a klidné čisté moře, jehož zbarvení se mění ze světle zelené na tmavě modrou, to jsou hlavní charakteristiky této pláže. Atraktivita lokality je posílena také množstvím korálových útesů Grace Bay, určitě i proto je tato oblast vyhledávaným místem fanoušků šnorchlování a hlavně potápěčů, od amatérů až po profesionály. Asi i proto je zmiňovaná lokalita zařazena mezi deset nejlepších potápěčských destinací na světě.

Umsplash.com
Umsplash.com

Samozřejmě, pláž Grace Bay je vhodná i pro rodiny hledající exotiku a klid. Jelikož Turks a Caicos nejsou příliš turisticky rozvinuté, místní pláže jsou jen málo zalidněné. V neposlední řadě je lokalita ideální pro strávení líbánek.

Na závěr zmiňme, že celý záliv Grace, na ostrově Providenciales, lemují pláže, a to až v délce 20 kilometrů. Je to akorát pro vás a váš klid u moře? Tak kdy odlétáte?

Zdroj foto: Výletní lod/ Unsplash.com