Umění z odpadků: Dvacetimetrová socha velryby z plastů zobrazuje mrtvého vorvaně nesoucího v lůně nenarozené mládě

Přidat na Seznam.cz

Filipínský umělec postavil dvacetimetrovou sochu mrtvé velryby vyrobenou z odpadu. Kampaň na zvýšení povědomí o používání plastů na jedno použití zjevně pomáhá. Podívejte se, jak se dá pomoci ekologii i jinak, než jen tříděním odpadů.

Odpad se dá využít

Biboy Royong, filipínský umělec, shromáždil lahve, pytle na odpadky, brčka a další plastový odpad z různých zařízení ve filipínské metropoli pro svou sochu, která zobrazuje mrtvého vorvaně nesoucího v lůně nenarozené mládě. Umělec, který sochu s názvem Cry of the Dead Whale (Výkřik mrtvé velryby) vytvořil, řekl, že doufá, že jeho socha podnítí dialog o přetrvávajícím problému znečištění oceánů plasty a povzbudí veřejnost, aby přemýšlela o životním prostředí a jeho obyvatelích, píše TeleSUR.

Na pobřeží na jihu Filipín byla nalezena mrtvá velryba, v jejím břiše se našlo přes 40 kg plastů. Mrtvé velryby s tunami plastového odpadu nalezeného v jejich žaludcích byly ale během několika posledních let nalezeny na i jiných plážích. Plastový odpad znečišťuje každý kout oceánu, ohrožuje mořskou faunu a dokonce končí v mořských plodech, které jíme, píše web World Wild Life.

Poselství dvacetimetrové sochy

Socha měří 23,8 metru, a protože někteří kolemjdoucí mají zprvu pocit, že se jedná o pravou mrtvou velrybu, a protože se stále jedná o odpad, socha najde své uplatnění i jinak. Bude totiž recyklována do jiných uměleckých děl, a je pravděpodobné, že dnes už ji na pláži nenajdete. Její poselství ale stále přetrvává – každý má moc pomáhat, říkat ne plastům. Recyklujme, ukliďme své okolí, nezahazujme odpadky… to vše jsou poměrně jednoduché kroky, které mohou pomoci utvářet budoucnost, říká popisek sochy na Instagramu.

zdroj: Instagram, World Wild Life, TeleSUR