Usnout v letadle je docela náročné. Víme, jak na to!

Přidat na Seznam.cz

Mnozí z nás asi vědí, jak těžké je usnout během dálkového letu. S našimi následujícími 5 tipy se vám bude v letadle spát lépe.

Rezervujte si noční let

Nejprve si rezervujte noční let. Pokud vaše letadlo odlétá v době, kdy obvykle chodíte spát, vaše tělo je již nastaveno na to, aby se kolem této doby unavilo. To vám také může pomoci překonat obávaný jet lag, nebo-li pásmovou nemoc.

Moudře si vyberte sedadlo

Zadruhé si moudře vyberte sedadlo. Nikdo nechce sedět 12 hodin uprostřed. Pokud si vyberete sedadlo u uličky, budete muset často vstávat, abyste pustili své spolusedící ven. Protože sedíte blízko kuchyňky a toalet, může vás rozptylovat pohyb a fronty. Proto je sedadlo u okna ideální volbou, pokud chcete v letadle spát. Nabízí vám zaručeně dobrý výhled a pohodlnou opěrku hlavy v jednom.

Investujte do sluchátek s potlačením hluku

Zatřetí investujte do sluchátek s potlačením hluku. Ta přehluší hluk cestujících kolem vás. Stažení hudby vám také pomůže dostat se přímo do relaxačního režimu a usnout mnohem rychleji.

Oblečte si pohodlné oblečení

Za čtvrté, pohodlné oblečení, masky na spaní a polštář za krk dokážou zázraky. Měli byste si také přibalit několik vrstev (zejména teplé ponožky), protože v letadle může být krátce po startu chladno.

Dostatečně pijte (nepřehánějte to)

Za páté, existuje tenká hranice mezi tím, abyste zůstali hydratovaní a nemuseli každou hodinu obtěžovat své spolucestující, když potřebujete na toaletu. Snažte se však během letu pít dostatečně, abyste se vyhnuli bolestem hlavy a dehydrataci. Alkohol se obecně nepočítá. Někdy vám však sklenka červeného vína může pomoci usnout.

Ať už se jedná o služební nebo rekreační cestu, použijte tyto triky pro usínání na dálkových letech a uvidíte, jak si můžete odpočinout kdykoli a kdekoli.