V Dubaji bylo otevřeno Muzeum budoucnosti. Zaujme svým vzhledem

Přidat na Seznam.cz

V nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů Dubaji, bylo otevřeno inovativní Muzeum budoucnosti, které již místní emír označil za „nejkrásnější budovu na světě“. Stavba zaujme svým jedinečným tvarem, který je, nutno říci, jedinečný svého druhu.

Dubajské muzeum budoucnosti, které se nachází vedle komplexu Emirates Towers, bylo oficiálně otevřeno a nyní je přístupné veřejnosti. Toto architektonické dílo zaujalo svým vzhledem již před svou premiérou, díky které bylo zařazeno na seznam 14 nejkrásnějších muzeí světa. Stavbu označil za „nejkrásnější budovu na světě“ i dubajský emír Muhammad ibn Rašíd Al Maktúm.

Stavbu navrhla místní architektonická kancelář Killa Design. Futuristická budova s jedinečným tvarem připomínajícím oválný prstenec je vyrobena převážně ze skelných vláken a nerezové oceli. Celá stavba stojí na speciálně vytvořeném kopci.

Fasádu budovy zdobí citáty v arabské kaligrafii, které odkazují na lidskou tvořivost a vynalézavost. Napsal je sám dubajský emír. Není divu, že se mu stavba tak líbila.

  • Budoucnost patří těm, kteří si ji dokáží představit, navrhnout a realizovat. Není to něco, na co čekáte, ale co vytváříte, říká jeden z nápisů.
  • Nemusíme žít stovky let, ale produkty naší kreativity mohou zanechat odkaz ještě dlouho po naší smrti, zní další.

Budova Muzea budoucnosti se tyčí do výšky 77 metrů a má sedm pater o rozloze přibližně 30 000 metrů čtverečních. Jeho součástí jsou mimo jiné dva víceúčelové sály s dalšími 1 000 a 345 místy k sezení a četné laboratorní místnosti.

Vstupenka do muzea stojí 145 dirhamů, tedy zhruba 850 Kč. Za tuto cenu si budeme moci prohlédnout různé výstavy týkající se vesmíru, inovativních vynálezů, ekosystémů, bioinženýrství nebo moderních technologií. Zajímavostí je, že v jednom z pater jsou atrakce pro děti.

Zdroj: GeekWeek