V Kapském městě se nacházejí nejkrásnější zahrady v celé Africe. Co dalšího zde lze podniknout?

Přidat na Seznam.cz

Kapské Město, kterému dominuje ikonická Stolová hora, jež slouží jako kulisa všude ve městě, je směsicí kultur. Ať už jde o prohlídku víkendového trhu, pěší turistiku, návštěvu jazzového koncertu, projížďku kaňonem nebo pozorování divoké zvěře, nikdy se zde nepřestanete nudit.

Vydejte se na bezplatnou pěší prohlídku

Začněte svou návštěvu bezplatnou pěší prohlídkou, radí NomadicMatt. Je to nejlepší způsob, jak se seznámit s městem a začít se orientovat v jeho okolí. Uvidíte hlavní památky, dozvíte se něco z historie a setkáte se s místním odborným průvodcem, který vám zodpoví všechny vaše otázky.

Užijte si výhled ze Stolové hory

Ve výšce přes 3 500 metrů nad mořem je výhled ze Stolové hory tím nejlepším ve městě. Pokud se chcete místo lanovky vydat nahoru pěšky, nejkratší trasa trvá asi dvě hodiny. Na vrcholu se vám naskytne výhled na Kapské Město, přístav, hory a pláže. Nejlepší doba pro návštěvu je při západu slunce, jen si nezapomeňte vzít svačinu.

 Vyjeďte z Chapman’s Peak na Cape Point

Za Chapman’s Peak jihozápadně od Kapského Města se nachází národní park Cape Point, kde můžete být svědky střetu Atlantického a Indického oceánu u mysu Dobré naděje. Národní park nabízí dlouhé pěší túry, pobřežní ptactvo a možnost prohlédnout si nejmenší a nejbohatší rostlinnou říši na světě, fynbos, jedná se malý pás přirozených keřů. Slavná dálnice se klikatí podél svislých skalních stěn Stolové hory a nechává vás na pochybách, zda vaše auto neskončí v Atlantiku.

Navštivte ostrov Robben

Nelson Mandela zde byl vězněn 18 let a místo bylo v roce 1999 prohlášeno za kulturní dědictví UNESCO. Bývalý vězeň každého osobně provede věznicí. Je střízlivé a zároveň inspirující dozvědět se o prvním černošském prezidentovi Jihoafrické republiky z první ruky od lidí, kteří ho skutečně znali. Můžete si zde poslechnout jejich příběhy a sedět přesně v těch samých celách, kde byli zavřeni vězni, kteří bojovali za svá práva.

Prozkoumejte zátoku Hout Bay

O víkendech se v Hout Bay na trhu Bay Harbour Market scházejí řemeslníci a prodejci z celého města, aby prodávali své zboží: k dostání je vše od rybího guláše, suvenýrů, palačinek, šperků, uměleckých děl, a dokonce i mojito a živé kapely. Seženete tu téměř vše, na co máte chuť. Trh je otevřen v pátek večer od 17 do 21 hodin a o víkendech od 9:30 do 16 hodin.

Prohlédněte si Kirstenboschovy zahrady

Krásné botanické zahrady, které se rozkládají na svazích Stolové hory, jsou příznačně nazývány „nejkrásnější zahradou v Africe“. Kirstenbosch nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat fynbos a různá rostlinná království, která se nacházejí na celém africkém kontinentu. Zahrady se rozkládají na ploše více než 1 300 akrů, byly skutečně založeny před více než 300 lety a jsou domovem více než 22 000 druhů rostlin.

Relaxujte na pláži Muizenberg

Muizenberg je jižní předměstí Kapského Města proslulé promenádou a surfováním. Nachází se 30 minut jízdy autem od centra města a je to ideální místo, kde se můžete naučit surfovat. Tato pohodová čtvrť je rájem plážových povalečů a má silnou multikulturní atmosféru, která je osvěžující. Pokud vás surfování nebaví, ve čtvrti se koná také řada kulturních akcí a najdete zde i studia jógy.

Zdroj: nomadicmatt.com