V Šanghaji se nachází nejvyšší hotel na světě. Cena za nejluxusnější pokoj je astronomická

Přidat na Seznam.cz

Máte rádi extravagantní hotelové vybavení a skvělá apartmá? Pak je tento luxusní hotel přesně pro vás.

Tento hotel není pro slabé povahy! Pokud se zde chcete ubytovat, rozhodně musíte mít hlavu na výšky. Luxusní hotel v Shanghai Tower je vysoký 632 metrů a je dokonce považován za nejvyšší hotel na světě. Není pochyb o tom, že má svým hostům co nabídnout.

Šanghajská věž, nejvyšší hotel na světě

Ve 120. patře se můžete najíst ve skvělé restauraci s panoramatickým výhledem a o několik pater níže se můžete nechat hýčkat ve wellness centru a u bazénu. 165 pokojů a apartmánů se nachází v nižších patrech. Nesmíme zapomenout ani na vyhlídkovou terasu ve 121. patře. Když se k tomu připočte výška šanghajské věže, překoná i nejvyšší budovu světa, mrakodrap Burdž Chalífa v Dubaji.

Návštěvník hotelu je samozřejmě ochoten za to hodně zaplatit. Podle webových stránek je cena za standardní pokoj kolem 11 tis Kč za noc. Přestup do malého apartmá stojí více, tedy 32 tis. Kč.

Kdo si však chce užít maximální luxus, měl by strávit noc v apartmá „J“. Rozkládá se na 195 metrech čtverečních a osmi podlažích. Jeho součástí je také vlastní sauna a jídelna s kapacitou až osm osob. Samozřejmostí je 24hodinová služba komorníka. Zatím to vypadá dobře, ale celkový balíček je také odpovídajícím způsobem nákladný. Cena za obrovskou obytnou plochu činí 217 tis. Kč za noc.

Pokud tedy chcete strávit dovolenou v nejvýše položeném hotelu na světě, měli byste si raději dát stranou nějaké peníze navíc. Ale určitě to bude pobyt, na který hned tak nezapomenete.

Zdroj: Cosmopolitan.de