V těchto zemích je pro cizince nejtěžší řídit auto

Přidat na Seznam.cz

Buďme upřímní: řízení v zemi, kde neznáte přesná pravidla silničního provozu, může být děsivé. Možná si dokonce říkáte, jestli to stojí za to, když existují i jiné možnosti, jako je taxi, Uber nebo vlak.

Abyste se uklidnili, provedla společnost Zutobi, která se zabývá výukou řidičů studii, jejímž cílem bylo zjistit, ve kterých zemích se cizincům řídí nejlépe. Výsledky vás možná přesvědčí, abyste si udělali mezinárodní řidičský průkaz a vyrazili na projížďku.

Studie porovnávala tyto údaje:

  • Počet dopravních zácp
  • Bezpečnost
  • Kvalita silnic
  • Náklady na pronájem automobilu
  • Náklady na pohonné hmoty
  • Parkování
  • Atrakce
  • Počet vyhledávání na Googlu

Výčet zemí, kde řízení auta jde skoro samo

Na třetím místě je Španělsko, které má v různých regionech co nabídnout. Najdete zde nádherné pláže, krásné ubytování, horské masivy a spoustu jídla, historie a kultury. Země má nízkou dopravní zátěž, bezpečné silnice a levné půjčovny aut. Vychutnejte si prohlídku měst, jako je Valencie, Barcelona a Madrid, a získejte 6,34 bodů z 10 možných.

Na druhém místě se umístila Itálie, kde si každý typ cestovatele najde to své. Země získala nejvyšší skóre za celkový počet atrakcí, které můžete najít na jejím krásném středomořském pobřeží, včetně pobřeží Amalfi nebo pohoří Dolomity. Země získala vysoké hodnocení také za kvalitu a bezpečnost svých silnic a levné ceny pronájmu automobilů. Tato země získala 6,38 bodů z 10 možných.

A konečně, zemí číslo jedna, která je pro cizince celkově doporučována k řízení, jsou Spojené státy. Tato země s ikonickými destinacemi pro výlety měla největší zájem o výlety na Instagramu i Googlu a měla nejnižší průměrnou míru dopravních zácp. Nezapomeňte však, že jde o průměr a pokud navštívíte město jako Los Angeles, budete mít určitě více problémů. Celkové skóre země bylo 7,7 z 10 bodů

Mezi další země s nejvyšším skóre v konkrétních kategoriích patří Singapur se svou kvalitou a bezpečností silnic, Slovensko a Litva, kde se za dvě hodiny parkování platí v průměru 1,23 dolaru, tedy v přepočtu okolo 30 Kč.

Země, kterým je třeba se vyhnout

Izrael byl vyhodnocen jako nejhorší země pro cizince. Klopýtl v kategoriích, jako jsou dopravní zácpy, průměrné náklady na pohonné hmoty a počet atrakcí, a získal pouhých 3,84 bodu z 10 možných. Druhé nejhorší skóre získala Kolumbie, jejíž skóre za dopravní zácpy je však ještě vyšší než skóre Izraele, a to 53 %. V Kolumbii je také drahé půjčit si auto, což jí vyneslo známku 3,86 z 10. Třetí nejhorší zemí je Brazílie, která si vysloužila celkové skóre 4,14 z 10.

V sestupném pořadí se jedná o 10 nejhorších zemí na světě, kde se cizincům jezdí autem nejhůře.

Rusko – 4,77/10
Chile – 4,68/10
Mexiko – 4,63/10
Maďarsko – 4,62/10
Argentina – 4,52/10
Rumunsko – 4,24/10
Peru – 4,21/10
Brazílie – 4,14/10
Kolumbie – 3,86/10
Izrael – 3,84/10

Zdroj: Zutobi