Ven a la Luz: Pýcha Mexika znázorňuje spojení mezi lidmi a přírodou

Přidat na Seznam.cz

Dřevěná socha Ven a la Luz je přesně to, co si má člověk představit jako spojení lidí a přírody. Tato desetimetrová dřevěná žena je pýchou Mexika, a rozhodně stojí za to si ji prohlédnout. Oblast, kde se nachází, vám totiž nabízí i jiné zážitky.

Ven a la Luz

„Ven a la Luz“ v překladu znamená „Pojď do světla“, a je dílem jihoafrického umělce Daniela Poppera. Na výšku měří 10 metrů, její konstrukce je vyrobena z oceli, dřeva a lan, a okolo ní roste přírodní zahrada. Postavena byla v roce 2018, jako součást projektu „Umění se mnou“, píše magazín My Cancun Tours. Dnes sochu najdete v hotelové zóně v Tulumu, kde reprezentuje propojení člověka a přírody.

Spojení člověka a přírody

Trup sochy je vyplněn svěžími zelenými rostlinami, které vytvářejí oblouk, jímž mohou diváci procházet. Jakmile se tedy ocitnete uvnitř, máte opravdu pocit, že jste součástí přírody. Ačkoliv byla socha původně postavena jako součást projektu „Umění se mnou“, po ukončení festivalu nebyla zničena. Naopak byla přesunuta do hotelu Ahau Tulum, kde podporuje celou tuto myšlenku, píše This is Colossal.

Propojení s přírodou zažijete na každém kroku

Od roku 2021 je socha umístěna v hotelu Ahau – ekologickém hotelu, který je přátelský i k domácím mazlíčkům a nachází se na pláži v živé hotelové zóně v Tulumu, píše We Seek Travel. V této oblasti pak opravdu pocítíte propojení s přírodou, protože hotel se zaměřuje na ekologii a přírodu, na každém kroku uvidíte mnoho rostlin, a navíc je zde hned několik míst pro relax a spánek. Díky celé této koncepci se městu Tulum právem přezdívá Magické město.

zdroj: My Cancun Tours, This is Colossal, We Seek Travel