Vlak, který nikam nejede: luxusní hotel v srdci Krugerova národního parku

Přidat na Seznam.cz

Představte si luxusní hotel s bazénem a výhledem na divokou zvěř. Ne ledajaký hotel, ale hotel umístěný na mostě nad řekou Sabie v Krugerově národním parku, domově „velké pětky“ africké fauny. Tento hotel, nazvaný Kruger Shalati: The Train on the Bridge, není jen obyčejným ubytováním, ale jedinečným zážitkem, který vtáhne hosty do srdce africké divočiny.

Z vlaku do luxusního hotelu

Příběh hotelu Kruger Shalati začíná v 20. letech 20. století, kdy parní vlaky projížděly Krugerovým národním parkem po železniční trati Selati. Vlaky sloužily turistům a přes noc parkovaly na mostě, kde se dnes nachází hotel. V 70. letech 20. století byla trať nahrazena novou a most Selati upadl do zapomnění.

V roce 2016 se ale myšlenka na oživení mostu vrátila na světlo světa. Společnost Motsamayi Tourism Group koupila staré vagóny a přeměnila je na 24 moderních apartmá s balkony a bazénem s výhledem na řeku Sabie. Hotel Kruger Shalati se tak stal skutečností.

Jedinečný zážitek pro milovníky divoké zvěře

Hotel nabízí hostům jedinečnou možnost pozorovat divokou zvěř z pohodlí luxusního apartmá. Hroši, sloni, lvi a další zvířata se procházejí pod mostem a hosté je mohou pozorovat z balkonů, oken nebo bazénu.

Pro ty, kteří touží po bližším setkání s divočinou, hotel pořádá safari s průvodcem. Zkušení průvodci znají park jako své boty a dokáží hostům ukázat ty nejkrásnější a nejzajímavější místa.

Kuchyně s africkým nádechem

Restaurace v hotelu Kruger Shalati servíruje lahodná jídla z čerstvých místních surovin. Hosté si mohou vychutnat speciality jako krokodýla, zvěřinu a carpaccio ze Springbok.

Hotel Kruger Shalati: netradiční dovolená pro netradiční cestovatele

Hotel Kruger Shalati není pro každého. Je to ideální místo pro milovníky divoké zvěře, kteří hledají luxusní a netradiční dovolenou. Pokud toužíte po zážitku, na který nikdy nezapomenete, hotel Kruger Shalati je pro vás to pravé.

Cena a dostupnost

Ceny pokojů v hotelu Kruger Shalati začínají v přepočtu od 12 000 korun za osobu a noc pro mezinárodní hosty. Hotel je otevřen od prosince do dubna, v období sucha, kdy je pozorování divoké zvěře nejlepší.

Zdroj: CNN