Vynecháním těchto turistických nástrah ušetříte čas, peníze i nervy

Přidat na Seznam.cz

K výletům patří návštěva známých turistických míst a pravděpodobně jste někdy snili o návštěvě Eiffelovy věže, Sochy svobody nebo třeba Kolosea. Mnoho známých a oblíbených turistických míst však nestojí za fronty a vstupné a váš výlet bude pravděpodobně mnohem úspěšnější, pokud se jim vyhnete.

Následující destinace nestojí za námahu, ale berte to jen jako názor.

Taj Mahal, Indie

Není to destinace, kde byste měli trávit čas, pokud nemáte rádi lokty ostatních turistů mezi svými žebry. Ročně toto turistické místo navštíví osm milionů turistů, píše web Bestlifeonline, což znamená, že je zde vždy plno a přeplněno a vy nebudete mít prostor na to, abyste si budovu v klidu prohlédli.

Stonehenge, Anglie

Vzhledem k tomu, že se ke starověkému skalnímu útvaru nemůžete přiblížit se pěšky, mnoho lidí si myslí, že nejlepší způsob, jak si Stonehenge prohlédnout, je jednoduše projet kolem. Je frustrující platit vstupné a jezdit na místo dlouhou cestu, když můžete jen obdivovat kameny z velké dálky.

Times Square, New York

Návštěva Times Square je ztrátou času a peněz. Neuvidíte zde nic místního, ale uvidíte ještě větší davy turistů. Restaurace jsou všude předražené a přeplněné.

Šikmá věž v Pise, Itálie

I když je na věž nádherný pohled, vstupné 22 eur (cca 535 korun )na osobu je za to, že jste museli stát dlouhou frontu, abyste se na místo dostali, naprosto zbytečné. Navíc je zde vždy plno turistů a nikdy se vám nepodaří pořídit dobrý záběr věže, protože vám vždy někdo stojí v cestě.

Niagarské vodopády, New York

Tento přírodní zázrak by byl sám o sobě skvělým místem k návštěvě, ale město postavené kolem vodopádů je tak přeplněné turisty, že ceny jsou astronomické a uličky plné lidí. Pokud si chcete vodopády užít v klidu a pohodě, vydejte se za hranice do Kanady, kde je můžete obdivovat bez davů lidí.

Pyramidy v Gíze, Egypt

Jen cesta k pyramidám vás bude stát majlant. V nejhorším případě byste za tuto zábavu mohli zaplatit několik tisíc! Místní průvodci navíc turisty často přesvědčují, že k pyramidám se musí dostat s průvodcem, ačkoli tomu tak není. Pyramidy jsou skutečnou pastí na turisty, kde se snadno necháte okrást.

Zdroj: Bestlifeonline.com