Vyšší než socha Krista než v Riu de Janeiru. Nová atrakce má přilákat turisty

Přidat na Seznam.cz

Světoznámá socha Krista Vykupitele v Riu de Janeiru má domácí konkurenci. V městečku Encantado na jihu Brazílie byla postavena ještě vyšší socha Krista, aby přilákala turisty napsal web Artnet.

Socha Krista Vykupitele v Riu de Janeiru měří včetně podstavce, na kterém je umístěna, 38 metrů. Socha Krista Ochránce v Encantadu měří 43 m, je tedy o 5 m vyšší než socha v Riu.

Na kopci nad městem již byl postaven Kristus Ochránce z betonu na kovové konstrukci. Na kopci nad městem již je vztyčena podobizna Krista, postavená z betonu na kovové konstrukci. Pro veřejnost se otevře až v příštím roce.

Socha má také vyhlídkový bod, velké okno ve tvaru srdce, kterým se návštěvníci mohou dívat do krajiny. Je to největší Kristus na světě. Zdroje však uvádějí různá hodnocení v závislosti na tom, co přesně se počítá za výšku soch.

Socha Ježíše Krista v polském Swiebodzinu měří 36 metrů, z toho 33 metrů měří socha Ježíše a 3 metry pozlacená koruna korunující pomník, píše web Onet. Za zmínku stojí, že socha Krista ve Swiebodzinu je nejvyšší sochou Krista na světě, pokud vezmeme v úvahu celkovou výšku sochy a mohyly, na které je postavena, tj. 52,5 m.

Zdroj: artnet.com, Onet.pl