Waikato, region na novozélandském Severním ostrově, je rájem pro fanoušky Pána prstenů. Drží příčku 17. nejkrásnějšího místa na světě

Přidat na Seznam.cz

Plánujete dovolenou do klidné oblasti plné nádherné přírody, ale divočina deštných pralesů vám nic neříká? Zejména pokud jste fanoušci Pána prstenů a Hobitů, je pro vás Waikato přímo rájem. Kromě toho ale na vás čeká i neuvěřitelné přírodní bohatství, krásné jeskyně i jezera.

Waikoto patří mezi nejkrásnější místa světa

Forbes umístil Waikato na krásné 17. místo z celkem 50 nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na světě. Není se také čemu divit, Waikato je domovem obrovských podzemních jeskyní, bujného deštného pralesa a rušného města Hamilton. Ale hlavní atrakcí této oblasti je lokace filmu Pán prstenů a Hobit, kde jsou stále původní hobití díry z natáčení filmů. Snad i proto se této konkrétní oblasti říká Hobitín.

Waikato je čtvrtý největší region na Novém Zélandu s rozlohou 25 000 kilometrů čtverečních, takže i v případě, že vám zmiňované filmy nic neříkají, najdete zde i jiné zajímavosti.

Waikoto nabízí mnoho zajímavostí

Oblast Waikoto má například nejdelší řeku na Novém Zélandu (Waikato River), největší jezero (Lake Taupō), mezinárodně významné mokřady, nejdůležitější geotermální systémy země, rozsáhlé původní i exotické lesy a také Národní park Tongariro, píše web Waikato Region. Prostředí ovlivnilo to, kde se lidé regionu Waikato usadili. Rané maorské a evropské osady rostly podél řek a pobřeží, v blízkosti oblastí bohatých na přírodní zdroje. Kolem těchto raných sídel se vyvinulo mnoho dnešních měst. Nemusíte se ale bát, že při dovolené nezažijete klid, nebo že se budete muset procházet ulicemi přeplněných lidí. Waikoto má totiž asi jen 10% obyvatel Nového Zélandu.

zdroj: Forbes , Waikatonz, Waikato Region