Zajímavá místa, která musíte v Mexiku navštívit

Přidat na Seznam.cz

Pokud jste již v minulosti v Mexiku trávili dovolenou, ale rádi byste si oživili staré vzpomínky, nechte se zlákat těmito čtyřmi místy, která musíte znovu navštívit.

LOS CABOS

Los Cabos se nachází na jižním cípu ostrova Baja California a je společným názvem dvou nejprestižnějších mexických letovisek, Cabo San Lucas a San Jose del Cabo.

Kdysi ospalá rybářská vesnice Cabo San Lucas dnes hostí mnohem větší lodě a je hlavní terminál výletních lodí v oblasti. I přes relativně pozdní rozvoj Cabo jako turistického centra je zdejší příroda nádherná. Je to místo, kde se poušť setkává s mořem.

UNESCO uznává členitý terén pohoří Sierra de la Laguna. Pěší turisté, kteří dosáhnou jejího nejvyššího bodu, jsou odměněni mimořádným výhledem na oceán. Velkým lákadlem je také moře. Na pevnině připomínají sílu přírody skalní vrcholky na pláži Lover’s Beach a dramatický oblouk vyřezaný vlnami na Land’s End.

Na moři návštěvníky baví keporkaci a žraloci velrybí, oblíbené je šnorchlování a potápění. Dalším důvodem k výletu je sportovní rybolov marlinů a tuňáků.

RIVIERA MAYA

Na Mayské riviéře se křišťálově čisté vody Karibského moře jemně vlní kolem bílého písku hebkého jako cukr. Palmy se jemně pohupují ve větru. Pokud jste si mysleli, že ráj už nemůže být lepší, mýlili jste se. Tato rekreační oblast nabízí mnohem víc. Šedý kámen mayských chrámů a observatoří je rozesetý po celém poloostrově Yucatán, stále napůl skrytý v džungli, která je kdysi zcela ukrývala.

Chichen Itza, Tulum, Coba. Jejich jména jsou dobře známá, ale to neznamená, že jsou méně dechberoucí, když na ně poprvé pohlédnete. Pod nimi je vápencová skála posetá zatopenými podzemními jeskyněmi. Zábavní parky jako Xcaret a Xplor, nemluvě o řadě prvotřídních hotelů, jsou jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Mexiku.

NUEVO VALLARTA

Jestli Mexiko něco umí, pak jsou to plánovaná letoviska, stačí se podívat na Cancún, abyste to dokázali. Nuevo Vallarta není výjimkou. Nacházejí se severně od Puerto Vallarta na tichomořském pobřeží země a sdílejí malebnou oblast Bahia de Banderas. Nuevo Vallarta se může pochlubit přístavem a širokým písečným pásem pláží.

Navštivte pak ostrovy Marieta hned za zálivem. Jejich pověst významného centra divoké přírody je oprávněná. Cestovní ruch pomohl chránit životní prostředí a díky tomu se zde daří více než 40 druhům rostlin a živočichů. K delfínům, mantám, mořským želvám a tropickým rybám se v zimních měsících přidávají migrující keporkaci.