Zapomeňte na Alcatraz. Krvavá věznice ve státě Ohio sloužila jako inspirace pro kultovní filmovou věznici Shawshank

Přidat na Seznam.cz

Státní polepšovna v Ohiu byla otevřena v roce 1896 po deseti letech výstavby. V budově byli zpočátku umístěni prvopachatelé, kteří byli do Mansfieldu převezeni z Columbusu a kterým byla poskytnuta podpora a struktura, aby mohli napravit svůj život.

Od polepšovny k věznici

Jak uvádí web OhioMagazine, v 70. letech 20. století se však z polepšovny stalo zařízení s maximální ostrahou a vězni zde trávili většinu dne v celách o rozměrech 2,5 x 1,5 m. Vězni se nakonec kvůli špatným životním podmínkám soudili a vyhráli. K 31. prosinci 1990 byli poslední vězni přemístěni do jiného zařízení a věznice zavřela své brány.

Budova zůstala několik let prázdná, ačkoli se v roce 1993 stala známou kulisou pro film „Vykoupení z věznice Shawshank“, který byl nominován na Oscara. V roce 2000 koupila objekt za jediný dolar Společnost pro zachování polepšovny v Mansfieldu. Organizace začala věznici restaurovat a otevřela ji veřejnosti k prohlídkám a paranormálním výzkumům, aby získala peníze na pokračující restaurátorské práce.

Temné časy věznice

21. červenec 1948 byl temným dnem v historii nápravného zařízení, uvádí OhioExploration.

Dva bývalí vězni, John West a Robert Daniels, unesli správce věznice, jeho ženu a jejich dvacetiletou dceru z jejich domu na čestné farmě. Dvojice pak celou rodinu zavraždila v kukuřičném poli u silnice Fleming Falls Road. West a Daniels, známí jako „šílení psi“, pokračovali ve dvoutýdenním zločineckém řádění, při němž zemřelo šest lidí. Později byli nalezeni poblíž Van Wert, kde došlo k přestřelce, která vyústila ve Westovu smrt a Danielsovo dopadení. Daniels byl později popraven na elektrickém křesle.

V listopadu 1950 sáhla manželka ředitele věznice do skříně a hledala šperkovnici. Když krabičku vyndávala, její ukrytá pistole spadla na zem, vystřelila a smrtelně ji zranila. O několik let později zemřel ředitel věznice na infarkt ve své kanceláři. V prostoru známém jako „Díra“ neboli samovazba byli jednou do stejné cely umístěni dva muži. Pouze jeden z nich vyšel živý, druhý byl zabit a nacpán pod kavalec.

Duchařské příběhy ze státní věznice

Jak píše AmyScrypt, během téměř 100 let provozu prošlo dveřmi státní polepšovny v Ohiu přibližně 154 000 vězňů, ne všichni se však dostali ven živí. Nemoci, sebevraždy, vraždy a další způsoby smrti se v tomto zařízení prohnaly a ukončily životy 215 lidí označených na hřbitově věznice, ačkoli se traduje, že skutečný počet mrtvých v budově je mnohem vyšší.

Ve věznici se prý usídlilo více než několik duchů, kteří zde zůstali ještě dlouho po jejím oficiálním uzavření. Ti, kteří ji navštíví, často uvádějí, že slyší hlasy, kroky, vidí zjevení nebo stínové postavy a dokonce se jich někdo dotýká.

Děsivá místnost s křesly

Jedním z prostorů, který již mnoho let mate vyšetřovatele, je prostě známý jako „místnost s křesly“. Jedná se o prostý prostor ve správní budově a jedinou místnost v zařízení, která neobsahuje žádná okna. Někteří spekulují, že byla využívána k temným účelům, protože se zde údajně vyskytují násilné paranormální aktivity. Někteří, kteří do ní vstoupili a sedli si na židli, uvádějí, že se jich něco neviditelného dotklo a dokonce je poškrábalo. Jiní dokonce uváděli, že pod sebou cítí, jak se křeslo chvěje.

Věznice je dodnes vyhledávaným místem paranormálních vyšetřovatelů z celého světa. Pouze ale jen ti otrlí by se zde rozhodli přenocovat.

Zdroj: amyscrypt.com, ohiomagazine.com, ohioexploration.com, Youtube