Zoo v San Diegu je jedna z největších sbírek exotických a ohrožených savců, ptáků a plazů na světě

Přidat na Seznam.cz

Založená v roce 1916, zoo zaujímá pozemek o rozloze 40 hektarů v městském parku Balboa uprostřed kopců a kaňonů. Zoo má asi 4000 zvířat představujících více než 800 druhů. Pozoruhodným prvkem zoo je její zahradní úprava. V areálu je udržováno více než 6 500 druhů exotických rostlin, které dodávají atmosféru a často jsou součástí přirozené stravy pro různé druhy zvířat.

Zoo je známá svou chovnou kolonií koal, největší mimo Austrálii. Koalám se daří hlavně proto, že jejich jediná potrava, eukalyptus, roste hojně v areálu zoo. Zoo také udržuje úspěšné chovné skupiny goril, tygrů, žiraf, hrochů, bonobů (šimpanzů trpasličích), galapážských želv a celé řady dalších zvířat. Mezi jeho četné pozoruhodné exponáty patří procházky tropickými deštnými pralesy, voliéry, dětská zoo, stanoviště ledních medvědů s chlazeným bazénem, ​​prostředí asijské řeky s tygry a gorilami a malajskými slunečními medvědy v simulovaných přírodních stanovištích.

Zoo je známá svými programy chovu ohrožených druhů a úsilím o ochranu; oddělení ochrany a výzkumu ohrožených druhů provádí výzkum s takovými zvířaty, jako jsou pandy, klokani stromové, leopardi obláčkoví, gaviálové, surikaty a tasmánští čerti. Frozen Zoo obsahuje zmrazené vzorky tkání a genetického materiálu, které se používají pro výzkum a chov ohrožených druhů.

V roce 1972 Zoologická společnost otevřela San Diego Wild Animal Park. Park, který byl založen v roce 1969 jako chovné zařízení pro zoo, začal přitahovat své vlastní návštěvníky a následně byl otevřen pro veřejnost jako doplněk k Zoo v San Diegu. Jeho více než 3200 zvířat představuje asi 400 druhů a ve skupinách se potulují po obrovských biotopech podobných jejich původní Africe a Asii. Zaměstnanci provádějí výzkum přirozeného chování zvířat a provozují úspěšné chovatelské programy pro mnoho druhů, včetně gepardů, kalifornských kondorů, nosorožců a sambarů (druh asijských jelenů).

zdroj: Facts, sandiegowildlifealliance, britannica