147 destinací přímo z Prahy: kam vyrazíte na víkend nebo na prodloužený pobyt?

Přidat na Seznam.cz

Turistická sezóna se rozjíždí na plné obrátky a novinky přicházejí i na pražské letiště, odkud se v letních měsících dostanou cestovatelé do 147 destinací. Řada leteckých společností obnovila letecká spojení po kovidových omezeních, nadto přibyly nové lety do oblíbených letovisek. Kam lze vyrazit na víkend nebo na pár dní volna? Lákavě zní španělské Alicante, řecké Athény nebo kyperská Larnaka!

Za tři hodiny na pláži

Prodloužený víkend u moře? Výtečnou volbou je valencijské město Alicante, kam se létá několikrát týdně už od května. Stačí si zajistit parkování na letišti Praha, koupit letenku a vyrazit. Letiště ve španělském Alicante je v těsné blízkosti města a autobusem se lze dostat snadno do centra během několika málo minut. Pro milovníky dlouhých písečných pláží jedou přímé autobusové linky též do okolních městeček, jako je Santa Pola nebo Calpe, kde stojí ubytování před hlavní letní sezónou doslova pár kaček.

Za historií do Athén

Krásy antického Řecka, návštěva Akropole, Pantheonu, chrámů Athény Niké nebo Erechthea, objevování místních muzeí? Ceny parkování na letišti Praha a letenek jsou natolik nízké, že víkendový pobyt v řecké metropoli je často levnější než výlet do českých hor. K tomu lze objevovat všechny památky bez návalů turistů v příjemných teplotách okolo 22-25 °C. Co víc si přát? Snad jen navštívit všechny památky spravované státem zdarma, na jaře se nabízí termín 18. května nebo pak na podzim během posledního zářijového víkendu.

Do starobylé Larnaky za historií i potápěním

Dalším tipem, který se nabízí přímým letem z Prahy, je kyperská Larnaka. Ačkoli není hlavním městem Kypru, míří do ní davy turistů. Není divu, láká na pamětihodnosti, především na kostel svatého Lazara z 10. století nebo tureckou pevnost s palmovou promenádou ze 17. století. Malebný je také místní přístav, který je považovaný za bránu na ostrov. Larnaka očaruje také možnostmi potápění, protože jen na dohled od přístavu je potápěčská lokalita s vrakem trajektu Zenobia z roku 1980.