3 tipy, jak prodloužit životnost baterie v iPhonu

Přidat na Seznam.cz

Stále více lidí přechází na používání moderních mobilních telefonů. Velmi populární jsou zejména iPhony, které poskytují nepřeberné množství zábavy. Abyste však se svým chytrým telefonem mohli být spokojeni co nejdéle, je zapotřebí se o něj řádně starat. Důležitým bodem je šetření baterie. Jak je možné prodloužit její životnost?

1. Správné nabíjení

Vždy je dobré, pokud jsou neustále po ruce nabíječky iPhone, pak máte jistotu, že váš telefon bude moci být pořád v provozu. Moderní iPhony mají poměrně dlouhou výdrž baterie, ovšem mnozí uživatelé dělají chybu ve špatném způsobu nabíjení, čímž se výrazně zkracuje celková životnost zařízení.

Aby se nabíječka iPhone nemusela už po několika měsících od zakoupení nového telefonu používat až několikrát denně, je praktické, když svůj telefon nenabíjíte na úplné maximum. I samotní výrobci doporučují běžně baterie v iPhonech nabíjet jen na zhruba 80 %. Dále si hlídejte, aby minimální hodnota nabití neklesala pod 20 %. Budete-li se těchto zásad poctivě držet, pak vám baterie v telefonu poslouží klidně několik let bez viditelnějšího opotřebení.

2. Pozor na venkovní teploty

Častou chybou je ponechání telefonu na sluníčku. Baterie iPhonů v extrémních teplotách vyloženě trpí a jejich účinnost se kvůli tomu rychle snižuje. Telefon rozhodně nesmí být v kontaktu s přímými slunečními paprsky, a to nejen v létě, ale i v zimních měsících, kdy na první pocit nemají takovou intenzitu.

3. Optimalizace výkonu

Ačkoliv je k dispozici třeba inovativní bezdrátová nabíječka iPhone, určitě je dobré myslet na celkový výkon zařízení, aby se baterie v telefonu zbytečně moc rychle nevybíjela. Je-li to vzhledem k optickým podmínkám možné, ztlumte si jas obrazovky, respektive využijte automatickou regulaci jasu, což je funkce, kterou kvalitní iPhony již běžně disponují. Kromě toho je vhodné si ztlumit zvuky, jejich maximální intenzita rovněž přispívá k rychlému vybití baterie, potažmo jejímu oslabování a snižování výdrže.

Zdroj foto: Studio Proper/Unsplash.com