5 důvodů, proč každá firma potřebuje web

Přidat na Seznam.cz

Máte podnikání bez webu?

Rozumíme důvodům, proč byste se mohli bránit v budování svého webu: „Nejsem technicky zdatný“, „jsou příliš drahé“, „ne „Nemám čas“ nebo nechvalně známé „Mám dost podnikání a nepotřebuji ho“. Realita je taková, že nemusíte být technicky zdatní. Získání profesionálního webu pro vaše podnikání může být levné a snadné a pro vás to bude ještě jednodušší – to, že nemáte web, vás stojí čas a peníze. Tvorba webových stránek je proto velmi důležitá.

Podívejte se na to

81 % lidí si před rozhodnutím o nákupu prozkoumá firmu nebo službu na internetu. To je v České republice několik tisíc lidí, kteří denně hledají firmy online. Přesto 46 % vlastníků firem uvedlo jako „důvod, proč nemají webové stránky“ „Firma aktuálně žádný nepotřebuje“. Nejsme statistici, ale vidíme, že zde dochází k do očí bijícímu omylu. Stále si nejste jisti, zda vaše firma potřebuje webové stránky? Pokračujte ve čtení…

1. Mít webovou stránku přiláká do vašeho podnikání nové zákazníky a vydělá vám více peněz. Tato statistika se nám moc líbí, zmiňujeme se o ní dvakrát: 81 % lidí si před rozhodnutím o nákupu prozkoumá firmu nebo službu online. Pokud nemáte web, nemáte šanci získat podíl na tomto trhu. Váš web může být k dispozici 24 hodin/ 7 dní v týdnu/ 365 dnů v roce. Web funguje jako váš advokát „vždy zapnutý“ v pracovní době i mimo ni. Webové stránky vám pomohou převést více vašich stávajících doporučení, protože většina lidí stále provádí vlastní průzkum a porovnává vás s konkurencí.

2. Přidejte svému podniku okamžitou důvěryhodnost jednoduše tím, že budete mít webovou stránku. Spotřebitel 21. století je skeptický; ve skutečnosti 56 % lidí uvedlo, že by firmě bez webových stránek nedůvěřovalo. Kvalitní web okamžitě zvyšuje vaši důvěryhodnost jako legitimního podniku. Počítají se první dojmy a webové stránky vám umožní udělat velmi silný dojem s dobře navrženým úvodem pro vaše podnikání. Webové stránky mohou pomoci předvést vaše odborné znalosti a zlepšit pozici vašeho podnikání. Mohou být vaším nástrojem číslo jedna pro vystupování v davu.

3. Není to tak těžké ani drahé, jak si myslíte. Tvorba webu nemusí být vaším úkolem. Mnoho společností pro vývoj webových aplikací má velmi jednoduché možnosti registrace, díky nimž je proces rychlý a bezbolestný. Výhodné řešení nabízí také firma AJAS, která vytváří nové weby na platformě WordPress a zároveň vám dodá navazující služby online marketingu, PPC reklam, SEO atd. Může to být velmi nákladově efektivní. Webové stránky nabízejí lepší návratnost investic než jakákoli jiná forma reklamy. Pokud plánujete své podnikání na trhu, měl by být vaší první prioritou web. Relativně nízká investice do získání firemního webu se postupem času vyplatí, protože vám přinese nové zákazníky a buduje vaši značku. Navíc je to legitimní obchodní náklad a daňový odpis.

4. Když budete mít web, ušetří vám to čas. Ať už obchodujete s e-maily, přijímáte hovory nebo posíláte návrhy – komunikace s potenciálními zákazníky vyžaduje čas. Vaše webové stránky vám mohou tento čas ušetřit poskytováním odpovědí na běžné dotazy a dotazy zákazníků. Co to pro vás znamená? Svůj čas můžete věnovat cennějším věcem.

5. Umístěte se a mějte přehled. Web funguje jako platforma pro vaše zasílání zpráv a formuje online vnímání vašeho podnikání způsobem, který vaše kanály sociálních médií poskytnout nemohou. Umístíte se na trhu a získáte přesný typ zákazníků, které hledáte.

Zdroj foto: Headway/Unsplash.com