7 otázek, na které je dobré znát odpověď před nákupem venkovní vířivky

Přidat na Seznam.cz

Venkovní vířivky – trend, který už zdaleka nepatří jen k majitelům luxusních nemovitostí. Své soukromé wellness si dnes díky širokému sortimentu a příznivým cenám vířivek může dovolit každý, kdo touží po tom naložit se po náročném dni do horké masážní vany, či kdo potřebuje ulevit namoženým svalům. Stačí mít zahradu či terasu a zainvestovat do modelu, který bude splňovat vaše požadavky. Co byste však měli před nákupem venkovní vířivky vědět? Sestavili jsme žebříček nejčastějších dotazů, které vám zodpoví to, co možná trápí i vás.

Vy se ptáte, my odpovídáme

Venkovní vířivky jsou sice zárukou dokonalého odpočinku, nesprávně zvolené místo či model však mohou s vašimi představami o dokonalosti řádně zatočit. Zde jsou tedy jasná fakta:

· Mohu umístit venkovní vířivku kamkoliv na zahradu či terasu?
Podmínkou pro umístění venkovní vířivky je rovný, zpevněný podklad – ideální tedy je betonová deska, zámková dlažba či terasová prkna. Podloží musí mít dostatečnou nosnost a nesmí se jednat o nakloněnou rovinu.

· Lze vířivku připojit k jakémukoliv zdroji elektrické energie?
Menší modely vířivek či vířivky s nižším výkonem čerpadla můžete připojit k 230 V – v takovém případě ale nebudou poskytovat veškeré funkce, jelikož během masáže dojde k odpojení vyhřívání. Abyste si mohli užívat maximální výkon vířivky, je ideální přívod 380 V (400 V).

· Musím vířivku nastálo připojit ke zdroji vody?
Zde vás můžeme uklidnit, není to nutné, vířivka nevyžaduje trvalé připojení ke zdroji vody.

· Můžu si wellness ve vířivce užívat po celý rok, nebo jen přes léto?

Odpověď je ano i ne. Záleží totiž na tom, jaký si zvolíte model. Některé venkovní vířivky jsou určeny pouze pro sezónní využití. Oproti tomu ale například prodejce Spahouse.cz, který je výhradním distributorem vířivek IQue Sweden, nabízí modely, jež jsou určeny pro celoroční využití, jelikož disponují nízkoenergetickou severskou trojitou termální izolací, která se hodí i do náročných podmínek.

· Na kolik stupňů mohu zahřát vodu ve vířivce?
Venkovní vířivky umožňují nastavení teploty do 40 °C. Ze zdravotního hlediska je ale optimální teplota kolem 38 °C.

· Kolik mě bude stát provoz vířivky?
Zde bohužel nejsme schopni jednoznačně odpovědět, protože vždy závisí na tom, jaký si zakoupíte model, jakou izolací vířivka disponuje a jakým čerpadlem je poháněna. Kvalitní modely s vysoce účinnou izolací a rekuperačním čerpadlem představují měsíční náklady cca 1 500 Kč (při celoročním používání 2–3× týdně).

· Co mám dělat, pokud bych si chtěl/a vířivku nejprve prohlédnout – a ideálně i vyzkoušet?

Jak se říká, nic není nemožné. Stačí zavítat do některého ze showroomů Spahouse.cz, které jsou k dispozici v Praze, Brně a Hradci Králové a můžete si vše vyzkoušet doslova na vlastní kůži.