Bazény mají celou řadu podob

Přidat na Seznam.cz

Kdo se chce uchránit před letními vedry, ten si musí buďto koupit klimatizaci, nebo se naložit do bazénu. Vlastní vodní plocha dnes vzhledem k cenám energií vyjde mnohem levněji než klimatizace. Navíc se dá ve většině bazénech i docela efektivně hubnout. Ne v každém je to však možné.

Nadzemní modely

Lidé, kteří potřebují vodní plochu pouze kvůli ochlazení a pro děti, si nemusí pořizovat ty největší typy bazénů. Bohatě postačí koupit si některý z mnoha nadzemních modelů. Ty mohou být překvapivě i celkem velké, nicméně pro plavání nejsou příliš vhodné. Dospělí v nich často nezvládnou udělat ani jedno tempo.

Nízká cena je v tomto případě vykoupena i dalšími kompromisy. Třeba do vody musí člověk vstupovat po schůdcích, což ne každý ocení. Navíc takovýto objekt docela narušuje celkový dojem ze zahrady. Standardní nadzemní plastový bazén není po vizuální stránce žádný skvost. Jedná se o ryze praktickou záležitost, což může mnoha lidem vadit.

Zapuštěné verze

Kdo si chce doma i pořádně zaplavat, musí sáhnout po některém ze zapuštěných bazénů. Ty se už dají vybudovat docela velké, a tudíž vhodné i k opravdovému plnohodnotnému plavání.

Na druhou stranu také tyto verze mohou být dost malé. Nejde totiž o nic laciného, právě naopak a každý metr se prodraží. Nedílnou součástí všech takovýchto projektů jsou i stavební práce, a ty něco stojí. Samozřejmě ani rozoraná zahrada příliš nepotěší.

Ovšem zapuštěné malé bazény mohou být opatřeny protiproudem. Toto zařízení se dá nastavit tak, aby měl plavec problém doplavat až ke kraji. Díky tomu se sice moc daleko nedostane, nicméně si i tak dosyta zaplave. Takto se nejen skvěle hubne, ale rovněž posiluje.

Přelivové bazény

Velmi populární jsou v posledních letech také přelivové modely. Ty se konstrukčně od klasiky trochu odlišují. Přelivový bazén díky tomu dokonale splývá s okolím. Voda je totiž v jedné rovině se zemí, a tudíž bazén nijak nenarušuje reliéf krajiny. Toto řešení nemusí být dokonce ani moc drahé, stačí se obrátit na společnost ALBIXON.