Bezdrátová sluchátka Apple Airpods. Jsou to nejlepší sluchátka tohoto typu na trhu?

Přidat na Seznam.cz

Asi před půl rokem jsme se rozhodli otestovat bezdrátová sluchátka AirPods. Jsou však bezdrátová sluchátka AirPods perfektní?

Půl roku každodenního používání sluchátek je dost času na to, abychom našli většinu výhod a nevýhod. V poslední době je na AirPods stále více propagací, takže stále více lidí zvažuje jejich nákup. Doufáme, že tento materiál bude pro vás užitečný a představí vybavení ve světle, které nenajdete v krátkodobých testech.

Co je v pohodě na AirPods Pro? Co se nám nejvíce líbí? Velikost a pohodlí.

Sluchátka jsou malá, perfektně se vejdou do uší. Prakticky nevyčnívají, takže je není potřeba vytahovat, například tahem mikiny s pevnými límci přes hlavu. Jsou to také nejpohodlnější sluchátka do uší, které jsme kdy testovali. Bez ohledu na to, jak dlouho je používáme, nezatěžují nás, nepoškrábávají nás. V zásadě na ně zcela zapomínáme, že je máme v uších.

Zpočátku se můžete bát, že sluchátka ztratíte, ale sluchátka leží v uších tak pevně a sebevědomě, že opravdu nevypadnou. Můžete s nimi jít do tělocvičny, běhat, jezdit na kole i spát. Vždy sedí pevně v uchu.

Párování s Apple ID je nová kvalita
Spojení v AirPods není dokonalé, ale stále o několik bodů vyše než u konkurence. Především proto, že sluchátka nejsou připojena k telefonu nebo tabletu, ale k Apple ID. To znamená, že přepnutí mezi zařízeními jsou dvě kliknutí na obrazovku. Pár vteřin a posloucháme tablet, pár vteřin a na telefonu, notebooku nebo hodinkách. Jistě, jednou za čas se stává, že zařízení nevidí sluchátka, ale je to tak ojedinělé, že jsme na to úplně zapomněli a tuto vlastnost jsme opravdu ocenili doma i na výletech. Sluchátka AirPods jsou jednoduše součástí ekosystému Apple a tento úkol plní téměř dokonale.

A co je dle našeho názoru technicky velmi důležité, AirPodsy neztrácí synchronizaci mezi sebou a při sledování video obsahu nedochází k žádnému výraznému zpoždění, což je pro mnoho bezdrátových velká sluchátek konkurence.

Zvuk
AirPods zní jasně a zřetelně. S dostatečně silnými basy a selektivními výškami. Jak technologie ANC hraje v AirPodsach Pro? Dokonale potlačuje hluk automobilů na ulici, nebo v letadle. Ne jako u sluchátek Bose Noise Canceling Headphones 700, ale bylo by naivní očekávat podobné efekty u sluchátek takového designu. Tento aspekt nás příjemně překvapuje, protože sluchátka jsou opravdu malá a je to magické, že se mi v nich podařilo vytvořit tak dobré ANC.

Bezdrátová sluchátka Airpods rozhodně můžeme jen doporučit.