Bouzovský mumraj aneb Markraběte Jošta turnaj

Přidat na Seznam.cz

Tradiční akce konaná každoročně na začátku srpna, nepřetržitě od roku 2004, je doprovázena výstupy šermířských skupin, divadelními představeními, historickými tanci a dobovou hudbou.

Tradice řemesel

V pohádkových kulisách bouzovského hradu jsou předváděna tradiční řemesla, od ruční výroby placek s různými náplněmi až po kovářské umění. Děti jsou zapojovány do programu v rámci šermířských vystoupení a sobotního maškarního karnevalu na nádvoří.

Prodejní stánky/Hrad Bouzov

Souboj rytířů uvidíte na vlastní oči

Tržiště v hradním parku vytváří autentickou atmosféru života na středověkém sídle včetně rytířského ležení, které připomíná dobu turnajů a slavností. Turnaj na koních předvádí skupina Traken na hradním kolbišti. Návštěvníci jsou díky možnosti přijít v kostýmech, vtaženi přímo do děje a mohou prožít den ve středověku na vlastní kůži.

Vystoupení umělecké skupiny/Hrad Bouzov

Bohatý program pro děti

V přírodním amfiteátru před hradební zdí se odehrává převážná část programu, který mohou návštěvníci zhlédnout zdarma, stejně tak jako program na prvním nádvoří, který je určen převážně dětem. Zde mohou návštěvníci také využít možnosti posezení, občerstvit se, navštívit výstavu nebo využít zrekonstruované toalety. Začínají zde prohlídky interiérů hradu, hradního příkopu, výstup na věž a dětská trasa s Ohnivcem.

Autor článku: PhDr. Zuzana Šulcová
kastelánka

Zdroj foto: www.hrad-bouzov.cz