Chcete prodat nemovitost za nejlepší cenu? Zde je několik tipů, jak na to

Přidat na Seznam.cz

Chcete prodat nemovitost za aktuálně nejlepší možnou cenu? V takovém případě se vyplatí spolupracovat s profesionály, kteří vám pomohou oslovit ty správné zájemce a dosáhnout nejvyšší ceny. Jak to funguje a proč se služby makléřů hodí i v situaci, kdy chcete nemovitost naopak koupit?

Připravení nabídky pro přilákání velkého počtu zájemců

Velmi důležitým krokem pro prodání nemovitosti za co nejlepší cenu je příprava inzerátu. Rodinné domy na prodej v Karviné totiž obsahují více různých nabídek, takže jsou potřeba kvalitní fotografie či rovnou videoprohlídka nemovitosti, která přiláká zájemce o koupi. Dobrá inzerce na více místech či placená reklama na sociálních sítích navíc může značně urychlit celý prodej.

Pomoc se smlouvami a administrativními náležitostmi

Zkušený realitní makléř moc dobře ví, co všechno je potřeba pro prodej nemovitosti. Je nutné doložit doklady o tom, že nejsou na nemovitost žádné dluhy za energie a poplatky či připojit průkaz energetické náročnosti budovy. Velkým krokem je samotné připravení kupní smlouvy, na což je stejně potřeba právník. V případě spolupráce s realitní kanceláři je však tato služba již zahrnuta v celkovém zprostředkování prodeje. Máte tak jistotu, že všechno proběhne správně a bez zbytečných problémů.

Obraťte se na makléře i ve chvíli, kdy nemovitost hledáte

Jste v situaci, že si chcete koupit nový byt či dům? I v takovém případě se vyplatí spolupráce s realitním makléřem a to z jednoho prostého důvodu. Nabídka na nově přidaný byt na prodej Karviná se k vám totiž dostane ještě o něco dříve, než se zobrazí na internetu. Budete tak mít šanci reagovat a dostat se mezi první zájemce. A to je velká výhoda, která může znamenat rozdíl mezi tím, jestli se vám nové bydlení podaří sehnat, nebo ne.

Zdroj foto: Vu Anh/Unslash.com