Chladnější období se blíží. Jak si snadno zajistíte úspory a vyšší komfort? 

Přidat na Seznam.cz

Podzimní počasí s sebou přináší postupné snižování teplot. Již velmi brzy se začneme potýkat s prvními mrazy, které otestují zateplení vašeho domova. Málokdo však tuší, že to není jen o samotné izolaci. Častým ohniskem problémů jsou právě okna. Na co si u nich musíte dávat pozor? 

Stará okna 

Jedním z častých problémů je fakt, že okna většiny lidí byla nainstalována před kdovíjakou dobou. Co to znamená? Vaše okenní těsnění už nemusí být zrovna v nejlepším stavu, což s sebou samozřejmě přináší celkem výrazné unikání tepla ven a pronikání chladu dovnitř. Není to jen o komfortu, nýbrž i o zbytečném vyhazování peněz z okna. Náprava přitom není drahá ani náročná. 

V žádném případě není dobré podceňovat ani samotné seřízení oken. Tyto části našeho bydlení jsou velmi namáhané, takže se logicky postupem času opotřebovávají a už neslouží tak, jako tomu bylo dříve. V daném ohledu stojí za zmínku hlavně jejich dosednutí křídla na rám a těsnost. I tato oblast znamená buď úspory, či utrácení za energie. Neustálé zavírání a otevírání dokáže v průběhu let pěkně posunout celý rám. 

Profesionální péče 

Zajímá-li vás těsnění do oken, seřízení, promazání pohyblivých dílů nebo opravy oken, musíte se spolehnout na odborníky. Jedině ti přesně vědí, jak vše přizpůsobit tak, abyste měli na další roky klid. Spousta majitelů domů si chválí například služby firmy Správa oken, jež pomáhá zákazníkům od roku 2015. 

V jejím e-shopu najdete žaluzie do oken (ty si můžete nechat vyrobit i na míru), sítě proti hmyzu, těsnění, kování, řetízky na ovládání i další důležité komponenty. Stejně tak si lze kdykoliv objednat kompletní služby přímo u vás doma. Určitě si nenechte ujít časté slevové akce, díky nimž ušetříte klidně až 20 % z původní ceny zboží i péče.