Co je to doplněk stravy

Přidat na Seznam.cz

Karlův příběh – Karel je v důchodu a žije sám. Často prostě nemá hlad, protože je příliš unavený na to, aby zvládl celé jídlo. Potřebuje multivitamin, nebo by si měl vzít některý z těchto doplňků stravy, které vidí všude v reklamách? Karel si klade otázku, zda fungují – pomůže mu to udržet jeho klouby zdravé? A dodají mu více energie?

Co je to doplněk stravy? Různé doplňky stravy jsou látky, které můžete použít k přidání živin do vaší stravy nebo ke snížení rizika zdravotních problémů, jako je osteoporóza, artritida, vysoký tlak a jiné neduhy. Doplňky stravy přicházejí ve formě pilulek, tobolek, prášků, extraktů a tekutin z přírodních produktů. Mohou obsahovat vitamíny, minerály, vlákninu, aminokyseliny, byliny nebo jiné rostliny a enzymy.

Jedním z nich je Kaštan – Jírovec Plus, který potlačuje pocit těžkých nohou. Obsahuje extrakt z Jírovce maďalu, Vitamin C a bioflavonoidy z citrusových plodů. Jíst různé zdravé potraviny je nejlepší způsob, jak získat potřebné živiny. Někteří lidé však nemají dostatek vitamínů a minerálů ze své každodenní stravy a jejich lékaři mohou doporučit doplněk.

Jedním z mnoha dalších je Ostropestřec plus Artyčok. Ostropestřec mariánský je vynikajícím prostředkem pro játra a jejich funkci. Chrání jaterní tkáň a podporuje její regeneraci. Příznivě ovlivňuje jaterní funkci a jejich detoxikační aktivitu, přispívá k pročišťování těla. Pomáhá udržovat srdce v normálním stavu. Spolu s artyčokem stimuluje vylučování žluči. Artyčok zeleninový podporuje vylučování trávicích šťáv, usnadňuje trávení, pomáhá udržovat normální funkci střevního traktu. Posiluje detoxikační funkce, snižuje hladinu krevních tuků a pomáhá ji udržovat na normální úrovni. Podporuje snižování tělesné hmotnosti.

Doplňky stravy mohou poskytovat živiny, které vám ve vaší každodenní stravě mohou chybět. Některé doplňky mohou změnit účinek léků, které již užíváte. Pokud vám lékař doporučí doplněk stravy, ujistěte se, že jej užíváte podle pokynů. Zajímá vás, zda potřebujete doplněk stravy? Možná ano. Zeptejte se sami sebe, proč si myslíte, že byste možná chtěli užívat doplněk stravy. Před užitím jakýchkoli doplňků se poraďte se svým lékařem. K nákupu doplňků stravy není nutný lékařský předpis.