Což takhle dát si thajskou masáž?

Přidat na Seznam.cz

Chcete jít na thajskou masáž poprvé? Pravděpodobně vás trápí některé otázky. Příprava na thajskou masáž je důležitá, jestliže z ní chcete získat maximum.

V den masáže
Naplánujte si jídlo alespoň hodinu před masáží, ideální jsou lehká jídla, čerstvé ovoce, vypijte více vody nebo teplého čaje. Vyhněte se přebytečné kávě, vzdejte se alkoholických nápojů. Udělejte si několik ohybů, natáhněte ruce nahoru, mírné protažení napjatých svalů před masáží pomáhá zmírnit bolest po masáži. Noste v ten den alespoň boty s nízkým podpatkem. Nezapomeňte zkrátit dlouhé vlasy, je zvláště důležité, aby vlasy nezakrývaly krk a nebyly vystaveny oleji.

Po příjezdu do salonu
Zkuste se uklidnit, nechte všechny záležitosti mimo masážní salon. Představte svá očekávání na masáž, označte masérce místa, která by masérka měla přeskočit či masírovat opatrněji. Vypněte si telefon, nebo ho alespoň ztište, pokud musí zůstat zapnutý. Každá masáž začíná umýváním nohou.

Při vstupu do masážních pokojů se připravte na orientální vůně a asijskou hudbu. Oblečte se do spodního prádla (v případě mokrých masáží) či do lehkého oblečení (v případě suchých masáží). Sundejte si hodinky a všechny šperky. Dlouhé vlasy by měly být upevněny sponou. Pak si lehněte a zakryjte si trup ručníkem. Části těla, které nejsou masírovány, můžete mít zakryté.

Během masáže
V první řadě umlčte své myšlenky, nemyslete na práci a odpovědnost. Dýchejte, máte-li pocit, že se vám nedaří chytit dech, zkuste se soustředit na pohyby rukou masérky a nechat vhánět vzduch do plic při tlaku. Tradiční thajská masáž je velmi intenzivní masáž, která vyrovnává hranici mezi bolestí a potěšením. V případě nadměrného svalového napětí nelze bolesti zcela zabránit, pokud je však masáž příliš bolestivá, informujte o tom masérku. Po první tradiční thajské masáži můžete po několika hodinách cítit bolest svalů, která by měla zmizet. Bolest je výsledkem napínání tkání s různou citlivostí, zvýšeným přetížením masírovaných míst a podrážděním nervových zakončení.

Jestliže se bolest zmírnila, ale nezmizela nebo vedete velmi aktivní a zároveň únavný životní styl, je vhodné masáž opakovat s odstupem nejméně 3 dnů.

Thajské masaze Praha: Doporučujeme lannak.cz, original Thai Massage: We recommend lannak.cz