GPT-3 pro copywriting: Co to je a proč by vás nástroj měl zajímat?

Přidat na Seznam.cz

GPT-3 neboli generativní předtrénovaný transformátor je v současnosti jedním z nejsofistikovanějších jazykových modelů. Vyvinula ho nezisková společnost OpenAI a je nástupcem jejího předchozího modelu GPT-2. Proč by vás měl zajímat?

Nový model využívá hluboké učení ke generování textu. Od předchozího GPT-2 ho odlišuje daleko větší množství parametrů (175 miliard versus 1,5 miliardy). Díky tomu je při generování textů mnohem přesnější, texty jsou nerozeznatelné od těch, které píše člověk.

GPT-3 je naším pomocníkem, ne hrozbou

Jazykový model GPT-3 dokáže tvořit komplexní texty, umí také překládat, psát shrnutí textu a mnoho dalšího. Stále má však daleko k tomu, aby prošel Turingovým testem.

Turingový test: Test pojmenovaný po Alanu Turingovi. Testuje se jím, zda dokáže umělá inteligence myslet jako lidská bytost a jestli ji nelze rozeznat od lidské bytosti.

GPT-3 se prozradí, když mu položíte nesmyslný dotaz. V takových případech totiž nedokáže poukázat na absurditu dotazu, místo toho se snaží najít seriózní odpověď.

GPT-3 je přístupný pomocí API, a tak si ho můžete vyzkoušet i vy. Vzniká řada projektů, které jsou na něm postavené, například první český blog psaný AI. Nemusí se však jednat pouze o projekty pro zábavu, GPT-3 vám dokáže pomoci ve vašem podnikání, konkrétně v marketingu a PR.

Nechte si generovat nadpisy, statusy, popisy i články

Lidé GPT-3 začínají využívat také k psaní článků, popisů produktů, nadpisů, textů pro PPC reklamy, newsletterů atd. Výsledky jsou velmi zdařilé a dostupné daleko rychleji a levněji, než kdybyste práci zadali lidskému copywriterovi. Chcete-li se dozvědět jak na to, spojte se se specialisty z Pisalek.cz. Ti jsou v Česku průkopníky jazykového modelu pro marketing a PR. Vysvětlí vám, jak model využít, a pomohou ho integrovat.