Hrad Karlštejn: Stavba, kterou by měl navštívit každý Čech

Přidat na Seznam.cz

Mezi místa, která by měl alespoň jednou za život navštívit každý Čech, patří hora Říp, Sněžka, Pražský hrad a samozřejmě i hrad Karlštejn. Čím je zajímavý a výjimečný a co dalšího můžete podniknout v jeho okolí?

Proč navštívit hrad Karlštejn?

Majestátní a nepřehlédnutelný hrad Karlštejn se tyčí nad krajinou a vyjímá se na každé fotografii i videu. I přes svou mnohaletou historii stále patří k nejkrásnějším a dokonce i nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším hradům Česka. Ročně přiláká velké množství českých i zahraniční turistů. Jestli jste dosud neměli možnost hrad osobně navštívit a prohlédnout si jeho komnaty, kapli a kuchyni, naplánujte si návštěvu Karlštejna na letošní rok. V blízkosti hradu můžete strávit více dní a využít možnosti ubytování v penzionu Karlštejn, kde o vás bude královsky postaráno.

Historie hradu Karlštejn

Hrad Karlštejn byl vybudován významným českým panovníkem Karlem IV. a jeho historie sahá až do roku 1348. Během stavby pobýval na hradě český král a římský císař osobně a dohlížel na probíhající práce. V době husitských válek se hrad Karlštejn stal místem, kde byly uloženy české korunovační klenoty. Hrad Karlštejn se stal například i dějištěm veselohry Jaroslava Vrchlického Noc na Karlštejně.

zdroj: Freepik

Zajímavá místa a aktivity v okolí

Jakmile si projdete hrad křížem krážem, vydejte se poznávat také jeho okolí. Navštivte skanzen Solvayovy lomy, kde můžete obdivovat polní lomovou dráhu, podzemní štolu i parní lokomotivu Bronhildu, kterou se můžete svézt. Jeden den můžete zavítat také do nedalekého Berouna. Abyste si pohled na Karlštejn a jeho okolí  skutečně vryli do paměti, můžete se na něj podívat také z balónu. Vyhlídkové lety balónem v okolí Karlštejna jsou velmi populární.

Romantický, majestátní, malebný a nepřehlédnutelný hrad Karlštejn rozhodně patří na váš cestovatelský seznam míst, která stojí za návštěvu v České republice.