Investice do drahých kovů – vše, co potřebujete vědět

Přidat na Seznam.cz

Ceny zlata v letošním roce stabilně rostly, zatímco ostatní trhy po celém světě vydržely přinejmenším turbulentní dobu. Toto zdůrazňuje jeden z klíčových faktorů, proč se mnoho lidí rozhodlo investovat do zlata a dalších drahých kovů. Často jsou zásobárnou hodnoty v dobách měnícího se trhu s jistým typem bezpečného úložiště.

Když mluvíme o investování do drahých kovů, zlato je obvykle považováno za jedinou volbu. I když je to určitě nejoblíbenější komodita, existují další klíčové trhy s drahými kovy, které mohou představovat ideální investiční příležitosti v závislosti na vašem stylu.

V České republice je velmi oblíbená investice do zlatých mincí, investičních zlatých slitků, investičního zlata, stříbrných mincí, investičního stříbra, investice do stříbra a investičních stříbrných slitků. Důvody, proč jsou bezpečným úložištěm v dobách hospodářských sporů, pramení převážně ze skutečnosti, že trh s těmito komoditami není ovlivněn stejným způsobem, jako je nabídka a poptávka. To umožňuje velkou kontrolu nad cenou ze strany držitele aktiva, zvláště když existuje ekonomická nejistota, která může poslat cenu výše, jak vidíme dnes. V obdobích, kdy jsou úrokové sazby nízké a obecná tržní návratnost není u jiných aktiv vysoká, vidíme také silný posun směrem k těmto artiklům.

Společnost AuPortal, která patří mezi přední obchodníky s investičními kovy v ČR a na Slovensku, nabízí velmi široký sortiment výše jmenovaných produktů, včetně sběratelských mincí. Zboží si můžete prohlédnout v jejich prodejnách v Praze a Brně. Jsou přímými partnery svých dodavatelů (Münze Österreich, Banco de Mexico, Perth Mint, Heraeus Hanau, ČNB, Česká mincovna atd.), kdy jejich zboží není přeprodáváno mezi několika prodejci.

Řešení vaší investice najdou pro každého z vás, ať už jste malý nebo velký investor!!!