Jak efektivně zabalit oblečení? Využijte zásilkové tubusy a další netradiční obaly

Přidat na Seznam.cz

Hledáte ideální a spolehlivý způsob, jak bezpečně zabalit a zaslat svým zákazníkům objednané oblečení? Připravili jsme pro vás několik rad a tipů, jak jednotlivé kusy bezpečně i efektivně zabalit tak, aby se zásilka při přepravě a manipulaci nepoškodila a příjemce dostal své zboží v perfektním stavu.

Správné balení oblečení totiž není jen o ochraně produktu, ale také o posílení image vaší značky. Kvalitní i vzhledově atraktivní balení zvyšuje spokojenost zákazníků a podporuje opakované nákupy. I proto byste jej neměli podcenit.


Jak na balení oblečení?

Oblečení je náchylné k zašpinění, vlhkosti, oděrům i roztržení. Proto je jeho kvalitní zabalení naprostým základem, aby se k novému majiteli dostalo v naprostém pořádku. Balíček musí být dostatečně pevný a odolný, aby udržel tvar a neroztrhl se.

Vybírat můžete hned z několika možností obalových materiálů, přičemž správný výběr závisí na velikosti a tvaru oblečení, ale třeba i na typu materiálu – choulostivější látky mohou vyžadovat preciznější péči. Kromě samotných obalů nezapomeňte také na další věci a pomůcky, které budete k balení potřebovat, jako jsou výplňové materiály, lepicí pásky a štítky pro snadnou identifikaci balíčků.

Kartonové krabice jsou základ

Kartonové krabice z 3 či 5vrstvé lepenky jsou univerzálním obalovým materiálem a neměly by proto chybět v žádném e-shopu či logistické firmě. Své uplatnění najdou i při balení oblečení, a to především díky velké škále tvarů a rozměrů, s nimiž zabalíte jak jednotlivé kusy, tak i větší objednávky.

Abyste oblečení v krabici ochránili před vlhkostí či ušpiněním, je vhodné krabici zevnitř vyztužit a vystlat ochrnou vrstvou bublinkové fólie nebo molitanu. Použít můžete také speciální izolační papír a vysoušecí sáčky.

TIP: Jsou součástí objednávky delikátnější kousky oblečení, jako je satén, jemné hedvábí nebo krajka? Věnujte těmto kouskům větší pozornost a pojistěte jejich bezpečí vložením do samostatných ochranných obalů na oblečení – k tomuto účelu skvěle poslouží například bublinkové sáčky i uzavíratelné zip sáčky.

Při zasílání většího počtu kusů si dejte záležet také na precizním složení, uspořádání a rozmístění jednotlivých kusů oblečení uvnitř balíčku. Každý kus nejprve jemně vyrovnejte a rozložte, prázdná místa pak důkladně vycpěte a vypodložte. U cennějších kousků, jako jsou plesové šaty či obleky, si vypomozte kartonovou kostkou, přes níž oblečení přehněte – pomůže udržet jeho tvar.

Krabice nezapomeňte důkladně uzavřít a pomocí lepicí pásky zabezpečit proti nechtěnému otevření během přepravy.

Zásilkové tubusy a obálky

zdroj: rajapack.cz

Kromě tradičních krabic můžete zvolit i jiné typy obalů. Na menší a skladnější kusy oblečení, jako jsou například trička, kraťasy nebo ponožky, se skvěle hodí zásilkové tubusy. Vyrobeny jsou buď z plastu, nebo z velmi pevného vinutého kartonu a skvěle tak ochrání obsah před poškozením, vlhkým prostředím i před mechanickým tlakem. Oblečení jen stačí srolovat a vložit do tubusu.

Pro menší a skladnější oděvy, které zasíláte jednotlivě, můžete využít i plastové bublinkové obálky. Oblečení se do nich pohodlně vejde a obálka ho na cestě k jeho budoucímu majiteli bezpečně ochrání.

S precizní přípravou a kvalitním zabalením dorazí každý kus oblečení k vašemu zákazníkovi v naprostém pořádku, nepomačkaný a bez vad – tedy jako úplně nový. A spokojený zákazník se pak rád vrací a nakupuje znovu. Investice do kvalitních obalových materiálů se vám tak mnohonásobně vrátí. Vše potřebné navíc snadno nakoupíte na jednom místě, třeba u specialisty na obaly, e-shopu Rajapack.cz.