Jak funguje americká hypotéka pro podnikatele?

Přidat na Seznam.cz

Americká hypotéka je specifický druh úvěru, který je v posledních letech stále oblíbenější mezi podnikateli. Poskytuje flexibilitu, kterou tradiční hypotéky často nenabízejí. Americká hypotéka je v podstatě úvěr zajištěný nemovitostí, nicméně finance můžete použít k jakémukoliv účelu, včetně podnikatelských aktivit.

Základní principy americké hypotéky

Prvně se podíváme na to, jak funguje americká hypotéka. Podnikatel může touto cestou získat finanční prostředky až do výše určité procentní hodnoty zastavené nemovitosti. Od klasické hypotéky se ta americká odlišuje v tom, že prostředky nemusí být využity pouze pro koupi nebo na rekonstrukci nemovitosti, ale je možné je použít i pro podnikatele – například na rozšíření podnikání, investici do technologií či marketingové kampaně.

Hlavní výhody americké hypotéky

Hlavní výhodou americké hypotéky je její flexibilita. Ve srovnání se standardními hypotékami, kde jsou prostředky vázány na konkrétní účel, ta americká umožňuje podnikatelům použít získané finance podle aktuálních potřeb a priorit.

Vzhledem k tomu, že je tato hypotéka pro podnikatele zajištěna nemovitostí, banky nabízí i nižší úrokové sazby než u nezajištěných úvěrů. Podnikatel tak dokáže výrazně snížit náklady na financování.

V neposlední řadě americká hypotéka umožňuje získat vyšší částky než jiné druhy podnikatelských úvěrů.

Proces získání americké hypotéky

Všechno začíná podáním žádosti u vybraného poskytovatele či zprostředkovatele, jakým je například AMJ. Poté se provede odhad hodnoty nemovitosti, která bude sloužit k zajištění úvěru. Po schválení žádosti a ocenění nemovitosti dojde k podpisu smlouvy a vyplacení peněžních prostředků.

Podívejte se tedy na služby finanční společnosti AMJ, která vám pomůže na cestě za americkou hypotékou.